Kacper Meyna mistrzem Polski w boksie w wadze ciężkiej. Wyniki gali Rocky Boxing Night 12 w Stężycy

Strona głównaSporty walkiBoksKacper Meyna mistrzem Polski w boksie w wadze ciężkiej. Wyniki gali Rocky...

W sobotę 19 marca w kaszubskiej Stężycy odbyła się gala Rocky Boxing Night 12, gdzie Kacper Meyna pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Jacka Piątka i zdobył tytuł mistrza Polski w wadze ciężkiej. Ciekawie zapowiadała się także walka: Kajetan Kalinowski – Rafał Rzeźnik, której stawką było 50 tysięcy złotych i zawodowy kontrakt bokserski. Pierwszy całkowicie ją zdominował i wygrał przed czasem już w pierwszej rundzie. 

Kacper Meyna mistrzem Polski w wadze ciężkiej

W walce o tytuł mistrza wagi ciężkiej spotkali się Kacper Meyna i blisko 50-letni Jacek Piątek. Zdecydowanym faworytem walki był ten pierwszy, co było widać od pierwszych sekund w ringu. Po niewiele ponad minucie Kacper Meyna wyprowadził lewy sierpowy, którym kompletnie zaskoczył rywala i posłał go na deski. Jacek Piątek jeszcze się podniósł, jednak chwilę później młodszy pięściarz dokończył dzieła i wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Tym samym Kacper Meyna został mistrzem Polski w wadze ciężkiej. 

Kajetan Kalinowski wygrywa turniej Rocky Boxing Promotion

Jedną z kluczowych walk w Stężycy był pojedynek Kajetana Kalinowskiego z Rafałem Rzeźnikiem o zwycięstwo w turnieju wagi cruiser Rocky Boxing Promotion. Stawką było podpisanie zawodowego kontraktu z grupą, a także zgarnięcie 50 tysięcy złotych. Kajetan Kalinowski w pierwszej rundzie powalił rywala uderzeniem prawym krzyżowym, a po liczeniu poprawił jeszcze prawym sierpowym i wygrał. Tym samym Kajetan Kalinowski zagwarantował sobie zawodowy kontrakt. 

Wyniki pozostałych walk 

Dość dobrze z zawodowymi ringami przywitał się Mateusz Polski, który w swojej pierwszej walce pokonał Gruzina Tornika Kandelaka przez nokaut w 2. rundzie. Swoje walki przed czasem wygrali także Artur Bizewski (z Pawłem Sowikiem) oraz Cristian Lopez (z Damianem Smagiełem). Na punkty jednogłośną decyzją sędziów wygrywali Dominik Harwankowski (z Igorem Lazarevem) oraz Evander Rivera (z Pavlem Semjonovem). Szczególnie zwycięstwo tego pierwszego budziło pewne kontrowersje, ponieważ walka była bardzo wyrównana. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....