STS KOD PROMOCYJNY

Kacper Meyna mistrzem Polski w boksie w wadze ciężkiej. Wyniki gali Rocky Boxing Night 12 w Stężycy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksKacper Meyna mistrzem Polski w boksie w wadze ciężkiej. Wyniki gali Rocky...

W sobotę 19 marca w kaszubskiej Stężycy odbyła się gala Rocky Boxing Night 12, gdzie Kacper Meyna pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Jacka Piątka i zdobył tytuł mistrza Polski w wadze ciężkiej. Ciekawie zapowiadała się także walka: Kajetan Kalinowski – Rafał Rzeźnik, której stawką było 50 tysięcy złotych i zawodowy kontrakt bokserski. Pierwszy całkowicie ją zdominował i wygrał przed czasem już w pierwszej rundzie. 

Kacper Meyna mistrzem Polski w wadze ciężkiej

W walce o tytuł mistrza wagi ciężkiej spotkali się Kacper Meyna i blisko 50-letni Jacek Piątek. Zdecydowanym faworytem walki był ten pierwszy, co było widać od pierwszych sekund w ringu. Po niewiele ponad minucie Kacper Meyna wyprowadził lewy sierpowy, którym kompletnie zaskoczył rywala i posłał go na deski. Jacek Piątek jeszcze się podniósł, jednak chwilę później młodszy pięściarz dokończył dzieła i wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Tym samym Kacper Meyna został mistrzem Polski w wadze ciężkiej. 

Kajetan Kalinowski wygrywa turniej Rocky Boxing Promotion

Jedną z kluczowych walk w Stężycy był pojedynek Kajetana Kalinowskiego z Rafałem Rzeźnikiem o zwycięstwo w turnieju wagi cruiser Rocky Boxing Promotion. Stawką było podpisanie zawodowego kontraktu z grupą, a także zgarnięcie 50 tysięcy złotych. Kajetan Kalinowski w pierwszej rundzie powalił rywala uderzeniem prawym krzyżowym, a po liczeniu poprawił jeszcze prawym sierpowym i wygrał. Tym samym Kajetan Kalinowski zagwarantował sobie zawodowy kontrakt. 

Wyniki pozostałych walk 

Dość dobrze z zawodowymi ringami przywitał się Mateusz Polski, który w swojej pierwszej walce pokonał Gruzina Tornika Kandelaka przez nokaut w 2. rundzie. Swoje walki przed czasem wygrali także Artur Bizewski (z Pawłem Sowikiem) oraz Cristian Lopez (z Damianem Smagiełem). Na punkty jednogłośną decyzją sędziów wygrywali Dominik Harwankowski (z Igorem Lazarevem) oraz Evander Rivera (z Pavlem Semjonovem). Szczególnie zwycięstwo tego pierwszego budziło pewne kontrowersje, ponieważ walka była bardzo wyrównana. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...