STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Szeremeta wraca na ring i skrzyżuje rękawice z Saszą Jengojanem z Armenii. W sobotę Gala Knockout Boxing Night 20 w Białymstoku  

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksKamil Szeremeta wraca na ring i skrzyżuje rękawice z Saszą Jengojanem z...

Przed nami już 20. Gala Knockout Boxing Night boksu zawodowego, która tym razem odbędzie się 26 marca w Białymstoku. Miejscem potyczek pięściarzy będzie Filharmonia Podlaska. Na ringu zobaczymy m.in. Kamila Szeremetę, który ma za sobą dwie mistrzowskie porażki z Jaime Munguią i Giennadijem Gołowkinem. Dobrze rokujący Polak zremisował ostatnią walkę i będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. W Białymstoku zobaczymy jeszcze m.in. Pawła Stępnia i Rafała Wołczeckiego. 

Szeremeta – Jengojan w walce wieczoru 

Kibice polskiego boksu zawodowego ostrzą sobie zęby na walkę Kamila Szeremety, który po dwóch porażkach i remisie będzie chciał powrócić na zwycięski szlak. Jeszcze nie tak dawno Polak otrzymał dwukrotnie szansę walki o mistrzowskie pasy, jednak oba pojedynki przegrał z faworyzowanymi Giennadijem Gołowkinem z Kazachstanu oraz Jaime Munguią z Meksyku. Teraz stanie przed znacznie prostszym zadaniem, ponieważ podczas Knockout Boxing Night 20 spotka się w ringu z Ormianinem Saszą Jengojanem. To doświadczony zawodnik, który stoczył już w ringu 54 walki, z czego 45 wygrał, w tym 26 przez nokaut. Przed dwoma laty walczył w Polsce z Maciejem Sulęckim. Liczymy na to, że Kamil Szeremeta wygra i ponownie wróci do gry o wyższe cele w boksie zawodowym. 

Zagraniczni przeciwnicy Polaków w pozostałych walkach

Poza walką wieczoru w Białymstoku będziemy oglądać jeszcze cztery inne pojedynki. Ciekawie zapowiada się walka Pawła Stępnia, który skrzyżuje rękawice z Argentyńczykiem Ezequielem Osvaldo Maderną. Polak w ubiegłym roku wywalczył pas IBF Inter-Continental w wadze półciężkiej i będzie faworytem tego starcia. W ringu pojawi się również niepokonany do tej pory Rafał Wołczecki, który zaboksuje o podtrzymanie bilansu wygranych walk z Argentyńczykiem Mateo Damianem Veroną. 

Podczas gali w Białymstoku zobaczymy również dwie niepokonane i dopiero rozpoczynające swoją przygodę z zawodowym boksem Polki. Laura Grzyb skrzyżuje rękawice z Hiszpanką Vanessą Caballero, a Justyna Walaś w drugiej zawodowej walce spotka się z Lili Jumali z Gruzji. 

Karta walk

Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO) – Sasza Jengojan (45-8-1, 26 KO)

Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) – Ezequiel Osvaldo Maderna (27-7, 17 KO)

Rafał Wołczecki (5-0, 4 KO) – Mateo Damian Veron (29-27-3, 8 KO)

Laura Grzyb (5-0, 3 KO) – Vanessa Caballero (4-13-3)

Justyna Walaś (1-0) – Lili Jumali (1-2)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...