Kamil Szeremeta wygrywa przed czasem na gali KnockOut Boxing Night 20 w Białymstoku

Strona głównaSporty walkiBoksKamil Szeremeta wygrywa przed czasem na gali KnockOut Boxing Night 20 w...

W sobotę 26 marca w Filharmonii Białostockiej odbyła się gala boksu zawodowego KnockOut Boxing Night 20. Walkę wieczoru stoczył Kamil Szeremeta, który wygrał przez techniczny nokaut z walecznym Ormianinem Saszą Jengojanem. Z dobrej strony zaprezentowali się również: Piotr Łącz, Laura Grzyb, Paweł Stępień i Rafał Wołczecki. Wszyscy pokonali zagranicznych przeciwników. 

Kamil Szeremeta wygrywa przez techniczny nokaut w 10 rundzie

Zdecydowanym faworytem walki wieczoru był Kamil Szeremeta, który pierwszy raz w zawodowej karierze boksował w swoim rodzinnym Białymstoku. Już od pierwszej rundy skutecznie rozbijał bardziej doświadczonego Saszę Jengojana z Armenii. Wydawało się, że były mistrz Europy Kamil Szeremeta wygra walkę na punkty, jednak w ostatniej rundzie sędzia przerwał ten jednostronny pojedynek. Ormianin był już bardzo rozbity, a brak reakcji sędziego mógł skutkować ciężkim i bolesnym w skutkach nokautem. Zwycięstwo sprawia, że Kamil Szeremeta ma bilans 22-2-2, w tym 6 walk wygranych przed czasem. 

Zwycięstwa Piotra Łącza, Laury Grzyb, Pawła Stępnia i Rafała Wołczeckiego

Swoje trzecie zwycięstwo w trzecim pojedynku w karierze odniósł Piotr Łącz. Ponownie wygrał przed czasem. Tym razem w drugiej rundzie przez techniczny nokaut wygrał z Bośniakiem Abdulnaserem Delaciciem. Przeciwnik Polaka w drugiej rundzie zgłosił kontuzję ręki, a starcia od pierwszych sekund było jednostronne. Wydaje się, że czas na dużo mocniejszych przeciwników dla Piotra Łącza. Wciąż niepokonana na zawodowych ringach jest Laura Grzyb, która wypunktowała Hiszpankę Vanessę Caballero. 

Paweł Stępień pokonał na punkty Ezequiela Madernę, choć nie był to jednostronny pojedynek. Ostatecznie Polak minimalnie okazał się lepszy, jednak na własne życzenie zgotował sobie problemy pod koniec pojedynku. Efektowne zwycięstwo odniósł Rafał Wołczecki. Polak skrzyżował rękawice z bardzo doświadczonym Argentyńczykiem Mateo Damianem Veronem i wygrał na punkty, choć przez cały pojedynek był zdecydowanie lepszy i niewiele brakowało do nokautu. 

Wyniki walk

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich walk stoczonych podczas KnockOut Boxing Night 20 w Białymstoku:

  • Kamil Szeremeta (22-2-1, 6 KO) wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Saszą Jengojanem (45-9-1, 26 KO);
  • Rafał Wołczecki (6-0, 4 KO) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Mateo Damianem Veronem (29-28-3, 8 KO);
  • Paweł Stępień (17-0-1, 12 KO) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Ezequielem Maderną (27-8, 17 KO);
  • Laura Grzyb (6-0, 3 KO) wygrała jednogłośną decyzją sędziów z Vanessą Caballero (4-14-3);
  • Piotr Łącz (3-0, 3 KO) wygrał przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Abdulnaserem Delaliciem (6-7, 5 KO);
  • Justyna Walaś (2-0) wygrała jednogłośną decyzją sędziów z Lili Jumali (1-3);
  • Klemens Szczepaniak (1-0) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Sebastianem Kuszem (0-1);
  • Maciej Marchel (1-0) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Kamilem Wotawą (0-1). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dwóch Polaków w czołówce prologu w Lillehammer. Norweg Johann Andre Forfang pierwszym liderem Raw Air

Rozpoczęła się rywalizacja w prestiżowym cyklu skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. Pierwsze kwalifikacje do konkursu w Lillehammer rozegrano w formie prologu. Niestety nie...

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...