Kilkuset zapaśników na turniejach Polish Open w Warszawie

Autor
Strona głównaSporty walkiZapasyKilkuset zapaśników na turniejach Polish Open w Warszawie

W najbliższych dniach w Warszawie rozegrane zostaną trzy duże turnieje zapaśnicze, na których będziemy oglądać kilkuset zapaśników z 33 krajów. Wśród nich także Polską czołówkę. W tym czasie rozegrane zostaną zawody Polish Open oraz memoriały Wacława Ziółkowskiego i Władysława Pytlasińskiego. To kolejna okazja dla biało-czerwonych do zmierzenia się ze światową czołówką oraz zdobycia cennych punktów rankingowych. 

Polish Open kobiet

Jednym z rozgrywanych w Warszawie turniejów będzie 26. edycja Polish Open. Do rywalizacji zgłoszone  zostały 93 zawodniczki w zapasach kobiet. Turniej odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskich Włochach. W stawce zobaczymy kilkanaście reprezentantek Polski, w tym m.in. Annę Łukasik (kat. 50 kg), Katarzynę Krawczyk (kat. 53 kg), Roksanę Zasinę (kat. 55 kg), Angelinę Lysak (kat. 57 kg), Natalię Kubaty (kat. 62 kg), czy też Natalię Strzałkę (kat. 72 kg). Zawody rozegrane zostaną w dniach 21-23 lipca. 

Ponad 150 zawodników w memoriale Władysława Pytlasińskiego

Kolejną dużą imprezą jest memoriał Władysława Pytlasińskiego, gdzie zgłoszonych zostało 164 zapaśników. Powalczą oni w stylu wolnym. Na starcie zobaczymy ponad 20. reprezentantów Polski w tym również zawodników, którzy mogą włączyć się do walki o miejsca medalowe. Największą polską gwiazdą memoriału jest medalista olimpijski Tadeusz Michalik (kat. 97 kg). Na matach zobaczymy również m.in.: Mateusza Bernatka i Aleksandra Mielewczyka (kat. 67 kg), czy też Tomasza Wawrzyńczyka (kat. 130 kg). 

Mocna obsada memoriału Wacława Ziółkowskiego

Po raz 31. zostanie rozegrany memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym. Na listach zgłoszeniowych znajduje się 130 zawodników. Nie zabraknie wielu gwiazd polskich zapasów, w tym m.in. Eduarda Grigorjewa i Krzysztofa Bieńkowskiego (kat. 65 kg), Sebastiana Jezierzańskiego (kat. 86 kg), Radosława Marcinkiewicza (kat. 92 kg) Zbigniewa Baranowskiego i Radosława Barana (kat. 97 kg), czy też Roberta Barana (kat. 125 kg). 

Łącznie we wszystkich turniejach wystartuje 387 zapaśniczek i zapaśników z 33 krajów. Najbliższe dni to prawdziwe święto zapasów w Polsce.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...