STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Głowacki wraca na ring! 30 kwietnia zawalczy w swoim rodzinnym Wałczu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksKrzysztof Głowacki wraca na ring! 30 kwietnia zawalczy w swoim rodzinnym Wałczu

Były dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej wraca do zawodowych walk po dwóch przegranych odniesionych przed czasem. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak jeszcze kto będzie przeciwnikiem „Główki” na gali KnockOut Boxing Night XXI. Dla boksera będzie to występ na polskiej ziemi od niemalże czterech lat.

Powrót po dwóch nokautach

Dla Głowackiego będzie to powrót między liny od czasu nieudanej próby zagarnięcia mistrzowskiego tytułu z rąk Lawrenca Okoliego, w marcu 2021 roku. Pojedynek ten Polak przegrał przed czasem (KO), podobnie jak swoje wcześniejsze starcie z Łotyszem Mairisem Briedisem (TKO), które miało miejsce w czerwcu 2019 roku. W takich okolicznościach pięściarz pochodzący z Wałcza bez wątpienia będzie podwójnie zmotywowany, by 30 kwietnia osiągnąć triumf. Będzie to dla niego trzydziesty piąty bój w zawodowej karierze.

Kto jeszcze zawalczy na gali w Wałczu?

Podczas wydarzenia wystąpią jeszcze między innymi niepokonani Mateusz Tryc (13-0) czy Kamil Bednarek (10-0). Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik mierzy swoje siły na co dzień w kategorii super średniej. Ponadto 30 kwietnia na zawodowej scenie pięściarskiej zadebiutuje Tobiasz Zarzeczny, który podpisując w lutym bieżącego roku kontrakt z grupą KnockOut Promotions stał się najmłodszym w historii polskiego boksu zawodowcem. Zawodnik urodzony w 2005 roku ma w swoim dorobku wiele sukcesów na poziomie amatorskim – zarówno medale mistrzostw Polski, jak i sukcesy w turniejach międzynarodowych.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...