Znane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o pas kategorii koguciej?

Strona głównaSporty walkiMMAZnane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o...

Wiemy kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się KSW 77. Ostatnia tegoroczna gala największej federacji MMA w Europie będzie mieć miejsce 17 grudnia w Gliwicach.

Przybysz vs Wikłacz walką wieczoru?

Organizacja nie zdradziła jeszcze żadnych szczegółów dotyczących karty walk grudniowego wydarzenia. Mimo to można domniemywać, że prawdopodobnie kibice zgromadzeni w Arenie Gliwice zobaczą walkę o pas kategorii koguciej. Za przeciwnika obecnego mistrza, a więc Sebastiana Przybysza (10-2) wskazuje się Jakuba Wikłacza (13-3). Obydwaj zawodnicy mieli się ze sobą już mierzyć w kwietniu, przy okazji KSW 69, jednak wtedy pretendent został wykluczony z pojedynku z powodu problemów zdrowotnych.

Faktem, który wskazuje na to, że na KSW 77 w akcji zobaczymy właśnie Przybysza jest jego gościnna obecność w amerykańskim klubie Kill Cliff. „Sebić” obecnie trenuje tam z jednymi z najlepszych zawodników na świecie. Jest z nim także Marian Ziółkowski, który w listopadzie będzie bronić tytułu mistrza kategorii lekkiej przeciwko Salahdinowi Parnassowi.

Zawalczy też Pudzianowski?

Niewykluczone, że w Gliwicach do oktagonu KSW wejdzie także Mariusz Pudzianowski (17-7), którego nazwisko zaczęło wzbudzać jeszcze większe emocje po ostatnim fenomenalnym nokaucie na Michale Materli, który miał miejsce już w pierwszej rundzie walki. Wiele mówi się o tym, że „Pudzian” niedługo miałby stoczyć kolejny tak zwany super fight. Tym razem spekuluje się, że jego rywalem miałby być Mamed Khalidov (35-8-2), który jest prawdziwą ikoną mieszanych sztuk walki w Polsce.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dym w toalecie, och Karol i co z „Krychą”? Echa meczu Walia – Polska

Cel podstawowy został osiągnięty, bo Polska nadal będzie grała w Lidze Narodów w elicie. Mecz z Walią był jednak ważny w kontekście przygotowań do...

Lewandowski łowcą rekordów w Budeslidze. Jakie rekordy pobił polski król w niemieckiej lidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...