Znane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o pas kategorii koguciej?

Strona głównaSporty walkiMMAZnane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o...

Wiemy kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się KSW 77. Ostatnia tegoroczna gala największej federacji MMA w Europie będzie mieć miejsce 17 grudnia w Gliwicach.

Przybysz vs Wikłacz walką wieczoru?

Organizacja nie zdradziła jeszcze żadnych szczegółów dotyczących karty walk grudniowego wydarzenia. Mimo to można domniemywać, że prawdopodobnie kibice zgromadzeni w Arenie Gliwice zobaczą walkę o pas kategorii koguciej. Za przeciwnika obecnego mistrza, a więc Sebastiana Przybysza (10-2) wskazuje się Jakuba Wikłacza (13-3). Obydwaj zawodnicy mieli się ze sobą już mierzyć w kwietniu, przy okazji KSW 69, jednak wtedy pretendent został wykluczony z pojedynku z powodu problemów zdrowotnych.

Faktem, który wskazuje na to, że na KSW 77 w akcji zobaczymy właśnie Przybysza jest jego gościnna obecność w amerykańskim klubie Kill Cliff. „Sebić” obecnie trenuje tam z jednymi z najlepszych zawodników na świecie. Jest z nim także Marian Ziółkowski, który w listopadzie będzie bronić tytułu mistrza kategorii lekkiej przeciwko Salahdinowi Parnassowi.

Zawalczy też Pudzianowski?

Niewykluczone, że w Gliwicach do oktagonu KSW wejdzie także Mariusz Pudzianowski (17-7), którego nazwisko zaczęło wzbudzać jeszcze większe emocje po ostatnim fenomenalnym nokaucie na Michale Materli, który miał miejsce już w pierwszej rundzie walki. Wiele mówi się o tym, że „Pudzian” niedługo miałby stoczyć kolejny tak zwany super fight. Tym razem spekuluje się, że jego rywalem miałby być Mamed Khalidov (35-8-2), który jest prawdziwą ikoną mieszanych sztuk walki w Polsce.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...