STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Siwy, Kewin Gibas, czy Ihosvany Garcia na gali Polsat Boxing Promotions 6. Powalczą o pomoc dla Ukrainy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksMarcin Siwy, Kewin Gibas, czy Ihosvany Garcia na gali Polsat Boxing Promotions...

W najbliższą sobotę 26 marca odbędzie się gala boksu zawodowego Polsat Boxing Promotions 6 w Będzinie. Podczas gali w ringu zobaczymy kilku dobrze rokujących polskich pięściarzy, a organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę artystyczną. Jednym z zaproszonych gości będzie m.in. znany muzyk Smolasty. Ponadto Organizatorzy gali Polsat Boxing Promotions 6 poinformowali, że cały dochód ze sprzedanych na to wydarzenie biletów zostanie przekazany za pomoc ukraińskim dzieciom, które ucierpiały w trakcie toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny. 

Doświadczony Amerykanin na drodze niepokonanego Marcina Siwego

Walką wieczoru będzie pojedynek niepokonanego na zawodowych ringach Marcina Siwego, który wygrał wszystkie 24 walki, w tym 12 przed czasem. W ringu zmierzy się on z doświadczonym Amerykaninem Rydellem Bookerem, który nie będzie łatwym rywalem. Booker w swojej karierze walczył m.in. z Bułgarem Kubratem Pulevem, czy też z Amerykaninem Jamesem Toney’em. 

Ciekawie zapowiada się także walka Kubańczyka Ihosobany Garcii, który skrzyżuje rękawice z Niemcem Patrickiem Rokohlem. Doświadczenie jest po stronie Niemca, jednak faworytem tego pojedynku wydaje się być boksujący na co dzień w Polsce Kubańczyk, który do tej pory nie przegrał jeszcze ani razu. W ringu zobaczymy jeszcze siedmiu Polaków, w tym m.in. niepokonanych na zawodowych ringach Radomira Obruśniaka, Kewina Gibasa i Niko Zdunowskiego. Poza boksem kibice mogą liczyć także na artystyczne wrażenia tego wieczoru. O to powinien zadbać Smolasty ze swoim najnowszym repertuarem. 

Karta walk

Marcin Siwy (24-0, 12 KO) – Rydell Booker (26-4-1, 13 KO)

Ihosvany Garcia (6-0, 5 KO) – Patrick Rokohl (22-1, 16 KO)

Radomir Obruśniak (5-0, 2 KO) – Diego Eligio (22-6-1, 9 KO)

Paweł Czyżyk (7-1, 1 KO) – Luca Spadaccini (7-2-3, 3 KO)

Kewin Gibas (3-0, 2 KO) – Eugeniu Bat (1-0)

Niko Zdunowski (2-0-1) – Artur Gierczak (2-2, 1 KO)

Gracjan Królikowski (2-1-1, 1 KO) – Denis Mądry (6-7, 1 KO)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...