Mariusz Wach zawalczy we wrześniu w RPA. Duże wyzwanie przed Polakiem

Strona głównaSporty walkiBoksMariusz Wach zawalczy we wrześniu w RPA. Duże wyzwanie przed Polakiem

Mariusz Wach po raz kolejny wejdzie między bokserskie liny 17 września. Walka z udziałem Polaka odbędzie się w Johannesburgu, w RPA. Rywalem pięściarza znad Wisły będzie Południowoafrykańczyk Kevin Lerena.

Mariusz Wach (36-8) to prawdziwy weteran w świecie boksu zawodowego. Nasz reprezentant 17 września stoczy swoją 44. profesjonalną walkę w karierze. W przeszłości między innymi miał okazje mierzyć się z takimi zawodnikami jak Władimir Kliczko, Aleksandr Powietkin czy Dillian Whyte. Skrzyżowanie rękawic z pięściarzami tego kalibru to najlepszy dowód na to, że Polak swego czasu cieszył się naprawdę solidną renomą. Obecnie zdecydowanie nie jest już w szczycie formy, jednak z pewnością wciąż serca do walki mu nie brakuje.

W swoim najbliższym starciu polski „Wiking” zmierzy się z Kevinem Lereną (27-1), który znany jest głównie z przebojowej kariery w kategorii cruiser, w której dzierżył przez długi okres mistrzowski pas organizacji IBO. Zawodnik z RPA postanowił jednak niedawno zmienić kategorię wagową. Batalia z Mariusz Wachem będzie dla niego dopiero drugim występem w królewskiej dywizji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...