STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Bartosiński mistrzem KSW w wadze półśredniej. Podsumowanie gali KSW 81

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAAdrian Bartosiński mistrzem KSW w wadze półśredniej. Podsumowanie gali KSW 81

Za nami emocjonująca gala KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. Nowym mistrzem organizacji w wadze półśredniej został Adrian Bartosiński, który już w pierwszej rundzie efektownie znokautował Artura Szczepaniaka. W innym ważnym pojedynku Tomasz Sarara uległ przez TKO w drugiej rundzie Errolowi Zimmermanowi. Zapraszamy na podsumowanie wszystkich wyników gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim, która odbyła sie 22 kwietnia. 

Jonatan Kujawa vs Josef Stummer

Utytułowany karateka Jonatan Kujawa (1-1) nieudanie zadebiutował w organizacji KSW. Na pełnym dystansie musiał uznać wyższość Czecha Josefa Stummera (3-0, 1 Sub). Walka od początku do końca toczyła się pod dyktando rywala Polaka. Zgodnie z oczekiwaniami wszyscy sędziowie punktowali 30:27 na korzyść Stummera. Tym samym Jonatan Kujawa poniósł swoją pierwszą porażkę na zawodowych ringach MMA. 

Marek Samociuk vs Filip Stawowy 

Drugim pojedynkiem sobotniej gali było starcie polskich ciężkich Marka Samociuka (4-4, 2 KO) i Filipa Stawowego (10-3, 8 KO, 1 Sub). Pierwsza runda tego pojedynku należała do Samociuka. Kontrolował ją na każdej płaszczyźnie. Nieoczekiwanie w drugiej rundzie wszystko się zmieniło i to Filip Stawowy zaczął przeważać. Pod koniec drugiej rundy udało mu się zajść za plecy Samociuka i zapiąć skuteczne duszenie. Dzięki temu Filip Stawowy wygrał walkę przez poddanie. To jego pierwsze zwycięstwo dla KSW

Sofiia Bagishvili vs Maria Silva

W trzecim pojedynku oglądaliśmy starcie pań. Naprzeciw siebie stanęły Gruzinka Sofiia Bagishvili (7-3, 5 Sub) i Brazylijka Maria Silva (9-1, 3 KO, 4 Sub). Pojedynek lepiej poprowadziła Silva, która już w pierwszej rundzie przejęła inicjatywę. W drugiej różnica się tylko powiększyła. Ostatecznie udało się jej zapiąć skuteczne duszenie, w efekcie którego Gruzinka na chwilę odpłynęła. Sędzia przerwał pojedynek i na szczęście Bagishvili nie doznała poważnego urazu. Brazylijka Maria Silva efektownie przywitała się z organizacją KSW

Kamil Gawryjołek vs Olegs Jemeļjanovs

W Tomaszowie Mazowieckim ze świetnej strony pokazał się Kamil Gawryjołek (4-0, 4 KO). Polski fighter bardzo szybko sprowadził do parteru Łotysza Olegsa Jemeļjanovsa (11-4, 5 KO, 1 Sub). Tam kontrolował pojedynek i zakończył go już w pierwszej rundzie. Po zapięciu krucyfiksu zaczął okładać rywala ciosami na głowę. Sędzia nie miał innego wyboru niż przerwanie tej walki. Wszystko w trosce o zdrowie Jemeļjanovsa. Gawryjołek odniósł kolejne efektowne zwycięstwo i wciąż pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. 

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

Niezwykle emocjonujący był pojedynek Marcina Krakowiaka (12-4, 5 KO, 6 Sub) z Irlandczykiem Henry Fadipe (13-10-1, 9 KO, 3 Sub). Od początku do końca walka była bardzo emocjonująca. Obaj fighterzy mieli swoje dobre momenty i trudno było o wskazanie tego wyraźnie lepszego. Wydawało się, że ciut lepiej wygląda Marcin Krakowiak i potwierdziły to oceny sędziów. Polak wygrał jednogłośną decyzją i odniósł kolejne cenne zwycięstwo w swojej zawodowej karierze. 

Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft

Niepokonana na zawodowych ringach pozostaje Adrianna Kreft (5-0, 1 KO, 2 Sub). Tym razem szybko rozprawiła się z Karoliną Owczarz (5-3, 2 Sub). Już w pierwszej rundzie zawodniczka z Tczewa przejęła kontrolę w parterze i dominowała nad Owczarz. W końcu udało jej się zająć dobrą pozycję i zastosowała duszenie trójkątne rękami. Była to technika kończąca, ponieważ Karolinie Owczarz pozostało odklepanie. Dla Adrianny Kreft to już piąte zwycięstwo na zawodowych ringach. 

Patryk Surdyn vs Werlleson Martins

Efektownie, jednak na niekorzyść Polaka, zakończyła się walka Patryka Surdyna (7-3, 1 KO, 2 Sub) z Werllesonem Martinsem (18-5, 6 KO, 8 Sub). Od początku pojedynku stroną wyraźnie lepszą był Surdyn. Wydawało się, że kontroluje rywala i kilkukrotnie był bliski jego poddania. Ostatecznie Werlleson Martins pokazał ogromny hart ducha i nie odklepał. W trzeciej rundzie Surdyn chciał zejść do nóg Martinsa, a ten poczęstował go soczystym kolanem. Polak padł na matę, a Brazylijczyk poszedł za ciosem i efektownie odwrócił losy tego pojedynku. 

Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski

W trzecim pojedynku od końca gali spotkali się Igor Michaliszyn (10-2, 4 KO, 3 Sub) i Krystian Bielski (9-5, 4 KO, 1 Sub). Starcie zakończyło się w drugiej rundzie. Od początku do końca Michaliszyn przeważał i częstował Bielskiego silnymi kopnięciami. Później doszły do tego ciosy. W drugiej rundzie walka przeniosła się do parteru. Michaliszyn zapiął krucyfiks i zaczął zasypywać rywala ciosami na głowę. Bielski był bezradny i pojedynek zakończył się efektownym zwycięstwem Michaliszyna, który do klatki wrócił po dłuższej przerwie

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

Przed walką wieczoru czekał nas głośno zapowiadany pojedynek wagi ciężkiej. W nim mierzyli się dwaj świetni przed laty zawodnicy kickboxingu Tomasz Sarara (1-2, 1 KO) i Errol Zimmerman (1-1, 1 KO). Pierwsza runda prowadzona była pod dyktando Polaka, który mądrze rozbijał Holendra. W drugiej rundzie Sarara nadział się na mocny cios Zimmermana i padł na deski. Tam Polakowi udało się odwrócić sytuację i zyskał przewagę w parterze. Później walka powróciła do stójki. W końcu Holender trafił kilkoma mocnymi ciosami i dokończył dzieła w parterze. Sędzia przerwał pojedynek ku niezadowoleniu Sarary. Wydaje się, że była to dobra decyzja

Adrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak

Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek o pas mistrzowski wagi półśredniej. Tam Adrian Bartosiński (13-0, 12 KO, 1 Sub) mierzył się z Arturem Szczepaniakiem (9-2, 5 KO, 2 Sub). Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Adrian Bartosiński wykorzystał chwilę nieuwagi rywala i zadał  mu mocny lewy sierp. Szczepaniak padł na deski, a sędzia przerwał pojedynek. Tym samym Bartosiński w efektownym stylu został nowym mistrzem organizacji KSW w wadze półśredniej. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala KSW 82 odbędzie się już 13 maja w ATM Studio w Warszawie. W walce wieczoru zmierzą się tam Andrzej Grzebyk i Brian Hooi. Ponadto w ringu zobaczymy m.in. Rafała Kijańczuka i Gracjana Szadzińskiego. W najbliższych dniach powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczącej gali KSW 82. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...