Cezary Oleksiejczuk obronił pas. Podsumowanie gali FEN 45 w Ząbkach

Strona głównaSporty walkiMMACezary Oleksiejczuk obronił pas. Podsumowanie gali FEN 45 w Ząbkach

Za nami Gala FEN 45 w podwarszawskich Ząbkach. W walce wieczoru tytuł mistrza organizacji w wadze półśredniej obronił Cezary Oleksiejczuk. Po świetnym pojedynku decyzją sędziów pokonał Mansura Abdurzakowa. Swoje pojedynki w Ząbkach wygrali także m.in.: Bartłomiej Dragański, Kamil Wojciechowski, Damian Rzepecki i Patryk Duński. Zapraszamy na podsumowanie sobotniej gali FEN 45. 

Adam Kowalski vs Patryk Dubaczyński 

Na początek gali w Ząbkach oglądaliśmy pojedynek w amatorskim MMA. W nim zmierzyli się Adam Kowalski i Patryk Dubaczyński. Starcie potrwało na pełnym dystansie, a o zwycięzcy decydowali sędziowie. Zasłużenie jednogłośną decyzją sędziów wygrał Adam Kowalski, który przez cały pojedynek był stroną przeważającą. 

Robert Krasoń vs Dawid Siek

Drugie starcie gali odbywało się na zasadach K-1. W nm Robert Krasoń walczył z Dawidem Siekiem. Starcie dostarczyło kibicom wielu emocji, jednak zabrakło w nim nokautu. Ponownie o wyniku decydowali sędziowie i jako zwycięzcę wskazali Roberta Krasonia. Wydaje się, że werdykt jest jak najbardziej zasłużony, ponieważ to on w ringu wyglądał lepiej. 

Bartosz Botwina vs Wojciech Konopiński

Na pierwszy pojedynek zakończony przed czasem czekaliśmy do trzeciej walki. W niej na zasadach K-1 zmierzyli się Bartosz Botwina i Wojciech Konopiński. Znakomicie zaprezentował się ten pierwszy, który efektownym nokautem zakończył walkę. Bartosz Botwina najpierw trafił mocnym kopnięciem w korpus, po czym poprawił kilkoma ciosami w stójce. Zamroczony Konopiński nie był w stanie podnieść się po liczeniu. 

Patryk Masiak vs Nikola Milanović 

Kartę główną Gali FEN 45 w Ząbkach otworzył pojedynek Patryka Masiaka (1-0, 1 KO) z Nikolą Milanoviciem (0-2) w wadze ciężkiej w MMA. Od początku Patryk Masiak postawił na mocną walkę w stójce i zasypywał rywala ciosami. Serb radził sobie coraz gorzej, a po prawym mocnym padł na matę. Tam dzieła zniszczenia dopełnił Polak, który zakończył pojedynek już w pierwszej rundzie. Dzięki temu popularni „Wielki Bu” od zwycięstwa rozpoczął swoją przygodę z MMA

Patryk Duński vs Magomed Cicajew

Choć Patrykowi Duńskiemu (10-5-1, 5 KO, 2 Sub) kilkukrotnie zmieniano przeciwnika przed galą FEN 45, to jednak nie wpłynęło to negatywnie na jego dyspozycję. Znakomicie poradził sobie z debiutującym w MMA Magomedem Cicajewem (0-1) i pokonał go już w pierwszej rundzie. Polak był zdecydowanym faworytem starcia z Czeczenem i szybko przejął kontrolę. Zamknął rywala przy siatce i tam zakończył walkę efektownymi ciosami. 

Robert Rajewski vs Giorgi Esiava

Pierwsze poddanie na Gali FEN 45 w Ząbkach widzieliśmy w pojedynku Roberta Rajewskiego (3-3, 1 KO) z Gruzinem Giorgim Esiavą (7-2, 1 KO, 5 Sub). W stójce lepiej wyglądał Polak, który zasypywał rywala mocnymi kopnięciami. Esiava starał się odpierać ataki Rajewskiego i sprowadzać walkę do parteru. W drugiej rundzie wykorzystał swoją przewagę w tej płaszczyźnie, znalazł się na plecach Polaka i zapiął skuteczne duszenie. Rajewski odklepał i Esiava sięgnął po swoje kolejne zwycięstwo w organizacji FEN

Damian Rzepecki vs Konrad Furmanek 

W kolejnym pojedynku o miano niepokonanego w MMA walczył Damian Rzepecki (4-0, 1 KO, 3 Sub). Tym razem skrzyżował rękawicę z Konradem Furmankiem (5-5-, 3 KO), który wyglądał bardzo dobrze. Walka od początku była bardzo wyrównana. Z czasem przewagę zaczął osiągać Rzepecki. W końcu udało mu się zająć plecy rywala w klinczu i zastosować duszenie. Furmanek nie miał innej możliwości, jak tylko odklepać. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie. Rzepecki wygrał swoją czwartą walkę w MMA

Bartłomiej Dragański vs Marcin Grześkowiak 

Niepokonany na zawodowych ringach MMA pozostaje także Bartłomiej Dragański (4-0, 1 KO, 3 Sub). Taki sam plan miał Marcin Grześkowiak (2-1, 2 KO), jednak w Ząbkach musiał uznać wyższość rywala. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Najpierw w parterze przewagę osiągnął Grześkowiak, jednak Dragańskiemu udało się uwolnić. Ruszył do ataku w stójce i posłał rywala na deski silnym prawym. Następnie w parterze zakończył walkę gradem ciosów. Dla niego również było to czwarte zwycięstwo w MMA. 

Kamil Wojciechowski vs Joel dos Santos

Jeszcze lepszy bilans w MMA ma Kamil Wojciechowski (8-0, 5 KO, 2 Sub), który w Ząbkach debiutował w wadze średniej. Tam mierzył się z Brazylijczykiem Joelem dos Santosem (16-9, 9 KO, 2 Sub). Wojciechowski nie dał rywalowi żadnych szans i odniósł swoje ósme zwycięstwo na zawodowych ringach. Wciąż pozostaje niepokonany. Polak posłał Santosa na deski prawym ciosem, a Santos nie był w stanie kontynuować pojedynku. 

Cezary Oleksiejczuk vs Mansur Abdurzakow

Kibice z niecierpliwością czekali na walkę wieczoru, w której pasa wagi półśredniej bronił Cezary Oleksiejczuk (11-2, 4 KO, 2 Sub). Jego rywalem był bardzo mocny Mansur Abdurzakow (9-4, 2 KO, 6 Sub). Obaj pokazali w ringu znakomite umiejętności i dostarczyli kibicom wielu emocji. Ostatecznie pojedynek potrwał na pełnym dystansie pięciu rund.  Na przestrzeni całej walki lepsze wrażenie sprawiał Oleksiejczuk, który w pełni zasłużenie pokonał na punkty Mansura Abdurzakowa. Pozostaje mistrzem organizacji FEN w wadze półśredniej. Mistrz nie ukrywa, że niedługo chciałby spróbować swoich sił w UFC. 

Kiedy następna gala FEN?

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night odbędzie się już 17 czerwca w Ostródzie. Po raz piąty w historii FEN zawita do stolicy Mazur Zachodnich i zagości w tamtejszym amfiteatrze. Tam odbędzie się gala FEN 46. Już teraz w gronie awizowanych zawodników na galę znajdują się m.in.: Kacper Formela, Adrian Zieliński, Dariusz Hrehorowicz, Adrian Błoński, czy też Mariusz Joniak. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...