STS KOD PROMOCYJNY

Cezary Oleksiejczuk obronił pas. Podsumowanie gali FEN 45 w Ząbkach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMACezary Oleksiejczuk obronił pas. Podsumowanie gali FEN 45 w Ząbkach

Za nami Gala FEN 45 w podwarszawskich Ząbkach. W walce wieczoru tytuł mistrza organizacji w wadze półśredniej obronił Cezary Oleksiejczuk. Po świetnym pojedynku decyzją sędziów pokonał Mansura Abdurzakowa. Swoje pojedynki w Ząbkach wygrali także m.in.: Bartłomiej Dragański, Kamil Wojciechowski, Damian Rzepecki i Patryk Duński. Zapraszamy na podsumowanie sobotniej gali FEN 45. 

Adam Kowalski vs Patryk Dubaczyński 

Na początek gali w Ząbkach oglądaliśmy pojedynek w amatorskim MMA. W nim zmierzyli się Adam Kowalski i Patryk Dubaczyński. Starcie potrwało na pełnym dystansie, a o zwycięzcy decydowali sędziowie. Zasłużenie jednogłośną decyzją sędziów wygrał Adam Kowalski, który przez cały pojedynek był stroną przeważającą. 

Robert Krasoń vs Dawid Siek

Drugie starcie gali odbywało się na zasadach K-1. W nm Robert Krasoń walczył z Dawidem Siekiem. Starcie dostarczyło kibicom wielu emocji, jednak zabrakło w nim nokautu. Ponownie o wyniku decydowali sędziowie i jako zwycięzcę wskazali Roberta Krasonia. Wydaje się, że werdykt jest jak najbardziej zasłużony, ponieważ to on w ringu wyglądał lepiej. 

Bartosz Botwina vs Wojciech Konopiński

Na pierwszy pojedynek zakończony przed czasem czekaliśmy do trzeciej walki. W niej na zasadach K-1 zmierzyli się Bartosz Botwina i Wojciech Konopiński. Znakomicie zaprezentował się ten pierwszy, który efektownym nokautem zakończył walkę. Bartosz Botwina najpierw trafił mocnym kopnięciem w korpus, po czym poprawił kilkoma ciosami w stójce. Zamroczony Konopiński nie był w stanie podnieść się po liczeniu. 

Patryk Masiak vs Nikola Milanović 

Kartę główną Gali FEN 45 w Ząbkach otworzył pojedynek Patryka Masiaka (1-0, 1 KO) z Nikolą Milanoviciem (0-2) w wadze ciężkiej w MMA. Od początku Patryk Masiak postawił na mocną walkę w stójce i zasypywał rywala ciosami. Serb radził sobie coraz gorzej, a po prawym mocnym padł na matę. Tam dzieła zniszczenia dopełnił Polak, który zakończył pojedynek już w pierwszej rundzie. Dzięki temu popularni „Wielki Bu” od zwycięstwa rozpoczął swoją przygodę z MMA

Patryk Duński vs Magomed Cicajew

Choć Patrykowi Duńskiemu (10-5-1, 5 KO, 2 Sub) kilkukrotnie zmieniano przeciwnika przed galą FEN 45, to jednak nie wpłynęło to negatywnie na jego dyspozycję. Znakomicie poradził sobie z debiutującym w MMA Magomedem Cicajewem (0-1) i pokonał go już w pierwszej rundzie. Polak był zdecydowanym faworytem starcia z Czeczenem i szybko przejął kontrolę. Zamknął rywala przy siatce i tam zakończył walkę efektownymi ciosami. 

Robert Rajewski vs Giorgi Esiava

Pierwsze poddanie na Gali FEN 45 w Ząbkach widzieliśmy w pojedynku Roberta Rajewskiego (3-3, 1 KO) z Gruzinem Giorgim Esiavą (7-2, 1 KO, 5 Sub). W stójce lepiej wyglądał Polak, który zasypywał rywala mocnymi kopnięciami. Esiava starał się odpierać ataki Rajewskiego i sprowadzać walkę do parteru. W drugiej rundzie wykorzystał swoją przewagę w tej płaszczyźnie, znalazł się na plecach Polaka i zapiął skuteczne duszenie. Rajewski odklepał i Esiava sięgnął po swoje kolejne zwycięstwo w organizacji FEN

Damian Rzepecki vs Konrad Furmanek 

W kolejnym pojedynku o miano niepokonanego w MMA walczył Damian Rzepecki (4-0, 1 KO, 3 Sub). Tym razem skrzyżował rękawicę z Konradem Furmankiem (5-5-, 3 KO), który wyglądał bardzo dobrze. Walka od początku była bardzo wyrównana. Z czasem przewagę zaczął osiągać Rzepecki. W końcu udało mu się zająć plecy rywala w klinczu i zastosować duszenie. Furmanek nie miał innej możliwości, jak tylko odklepać. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie. Rzepecki wygrał swoją czwartą walkę w MMA

Bartłomiej Dragański vs Marcin Grześkowiak 

Niepokonany na zawodowych ringach MMA pozostaje także Bartłomiej Dragański (4-0, 1 KO, 3 Sub). Taki sam plan miał Marcin Grześkowiak (2-1, 2 KO), jednak w Ząbkach musiał uznać wyższość rywala. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Najpierw w parterze przewagę osiągnął Grześkowiak, jednak Dragańskiemu udało się uwolnić. Ruszył do ataku w stójce i posłał rywala na deski silnym prawym. Następnie w parterze zakończył walkę gradem ciosów. Dla niego również było to czwarte zwycięstwo w MMA. 

Kamil Wojciechowski vs Joel dos Santos

Jeszcze lepszy bilans w MMA ma Kamil Wojciechowski (8-0, 5 KO, 2 Sub), który w Ząbkach debiutował w wadze średniej. Tam mierzył się z Brazylijczykiem Joelem dos Santosem (16-9, 9 KO, 2 Sub). Wojciechowski nie dał rywalowi żadnych szans i odniósł swoje ósme zwycięstwo na zawodowych ringach. Wciąż pozostaje niepokonany. Polak posłał Santosa na deski prawym ciosem, a Santos nie był w stanie kontynuować pojedynku. 

Cezary Oleksiejczuk vs Mansur Abdurzakow

Kibice z niecierpliwością czekali na walkę wieczoru, w której pasa wagi półśredniej bronił Cezary Oleksiejczuk (11-2, 4 KO, 2 Sub). Jego rywalem był bardzo mocny Mansur Abdurzakow (9-4, 2 KO, 6 Sub). Obaj pokazali w ringu znakomite umiejętności i dostarczyli kibicom wielu emocji. Ostatecznie pojedynek potrwał na pełnym dystansie pięciu rund.  Na przestrzeni całej walki lepsze wrażenie sprawiał Oleksiejczuk, który w pełni zasłużenie pokonał na punkty Mansura Abdurzakowa. Pozostaje mistrzem organizacji FEN w wadze półśredniej. Mistrz nie ukrywa, że niedługo chciałby spróbować swoich sił w UFC. 

Kiedy następna gala FEN?

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night odbędzie się już 17 czerwca w Ostródzie. Po raz piąty w historii FEN zawita do stolicy Mazur Zachodnich i zagości w tamtejszym amfiteatrze. Tam odbędzie się gala FEN 46. Już teraz w gronie awizowanych zawodników na galę znajdują się m.in.: Kacper Formela, Adrian Zieliński, Dariusz Hrehorowicz, Adrian Błoński, czy też Mariusz Joniak. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...