STS KOD PROMOCYJNY

Jonatan Kujawa vs Josef Štummer na XTB KSW 81. Znamy pełną kartę walk

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJonatan Kujawa vs Josef Štummer na XTB KSW 81. Znamy pełną kartę...

Starcie Jonatana Kujawy z Czechem Josefem Štummerem to ostatni pojedynek dodany przez organizatorów do karty walk gali XTB KSW 81. W Tomaszowie Mazowieckim naprzeciw siebie stanie utytułowany polski karateka oraz obiecujący Czech Josef Štummer. Dla obu będzie to debiut w organizacji KSW, a łącznie na swoim koncie mają tylko trzy występy w formule MMA. Pojedynek zapowiada się bardzo interesująco. 

Z karate do MMA 

Jonatan Kujawa (1-0) to utytułowany karateka. W tej dyscyplinie sportu posiada czarny pas, a na koncie wiele prestiżowych trofeów. Jest m.in. wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, a także najwyższej rangi zawodów międzynarodowych. Poza karate na co dzień trenował m.in.: kickboxing, brazylijskie jiu-jitsu, czy też MMA. Ostatecznie pochodzący ze Szczecina zawodnik w tym roku zadebiutował w formule MMA. Miało to miejsce w styczniu, gdy na gali Cavemma na punkty pokonał Ruslana Bereznevycha. Teraz czeka go kolejne wyzwanie. Już 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim zmierzy się z Czechem Josefem Štummerem (2-0, 1 Sub). 

Kim jest Josef Štummer?

Czech Josef Štummer od lat związany jest ze sportami walki. W MMA zadebiutował w lipcu ubiegłego roku i od tego czasu stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Jeden z nich zakończył przed czasem przez poddanie. Co ciekawe w swoim debiucie pokonał Polaka Bartosza Rewerę. Zanim zdecydował się na MMA, przez lata z sukcesami walczył w jiu-jitsu, zawodach grapplingowych oraz w amatorskim MMA. Na koncie ma wiele medali, w tym tytuły mistrza Czech. Pojedynek z Jonatanem Kujawą odbędzie się w limicie wagowym do 65,8 kilograma. Starcie to zamknęło kartę walk na galę XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Pełna karta walk XTB KSW 81 

Poniżej przedstawiamy kompletną kartę walk gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Walka wieczoru

Albert Bartosiński vs Artur Szczepaniak

Karta główna

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski

Werlleson Martins vs Patryk Surdyn 

Filip Stawowy vs Marek Samociuk 

Kamil Gawryjołek vs Oļegs Jemeļjanovs

Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft

Sofiia Bagishvili vs Maria Silva

Jonatan Kujawa vs Josef Štummer

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...