STS KOD PROMOCYJNY

Starcie utalentowanych Polaków na XTB KSW 90. Karolczyk vs Krawczyk

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAStarcie utalentowanych Polaków na XTB KSW 90. Karolczyk vs Krawczyk

Do karty walk gali XTB KSW 90 dodano 10. starcie. Zmierzą się w nim Szymon Karolczyk i Artur Krawczyk. To dwaj utalentowani zawodnicy wagi lekkiej, którzy są na początku swojej drogi w MMA. Obaj mają coś do udowodnienia i chcą poprawić swoje statystyki. Do pojedynku na fali trzech wygranych z rzędu przystąpi Artur Krawczyk i to on wydaje się być nieznacznym faworytem. Gala XTB KSW 90 odbędzie się 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie.

Szymon Karolczyk z szansą na pierwsze zwycięstwo w KSW

Szymon Karolczyk (5-3, 3 Sub) to zawodnik, który na co dzień trenuje w klubie Walka Gniezno. Z zawodowym MMA związany jest od 2019 roku. Wcześniej z powodzeniem rywalizował w brazylijskim jiu-jitsu, gdzie sięgnął po tytuł wicemistrza Europy. Do tej pory wygrał pięć pojedynków, walcząc dla takich organizacji jak Slugfest, AFN, CFN i Babilon MMA. Na koncie ma również debiut w organizacji KSW. Miał on miejsce we wrześniu 2021 roku na gali KSW 63. Wówczas Szymon Karolczyk na pełnym dystansie musiał uznać wyższość Michała Domina. Teraz stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo w największej organizacji MMA w Europie. Po raz ostatni walczył w czerwcu 2023 roku. Wówczas już w pierwszej rundzie poddał Marcina Skrzeka. 

Artur Krawczyk zadebiutuje w KSW

Artur Krawczyk (4-3, 2 KO, 1 Sub) 20 stycznia zadebiutuje w organizacji KSW. Z zawodowym MMA również związany jest od 2019 roku. Do tej pory walczył jednak tylko dla organizacji TFL. Na co dzień trenuje w klubie Brawler Fight Club Końskie. Do styczniowego pojedynku przystąpi na fali trzech zwycięstw z rzędu. Ostatni raz walczył w lipcu 2023 roku, gdy w pierwszej rundzie poddał Jerry’ego Kvarnstroma. Teraz poziom trudności wzrośnie. Starcie Szymon Karolczyk – Artur Krawczyk odbędzie się w limicie wagi lekkiej. To dziesiąty pojedynek dodany do karty XTB KSW 90.

Aktualna karta walk XTB KSW 90 w Warszawie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 90 w Warszawie:

Walka wieczoru

Arkadiusz Wrzosek vs Ivan Vitasović

Karta główna

Bartosz Fabiński vs Laïd Zerhouni

Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Dawid Śmiełowski vs Ramzan Jembiev

Werlleson Martins vs Oleksii Polishchuk

Ewelina Woźniak vs Alexandra Toncheva

Islam Djabrailov vs Alfan Rocher-Labes

Marek Samociuk vs Oļegs Jemeļjanovs

Hugo Deux vs Gino Van Steenis

Szymon Karolczyk vs Artur Krawczyk

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...