STS KOD PROMOCYJNY

Konrad Rusiński z nowym rywalem na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKonrad Rusiński z nowym rywalem na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Konrad Rusiński poznał nowego przeciwnika na lutowej gali XTB KSW Epic w Gliwicach. Będzie nim reprezentujący Niemcy Muslim Tulshaev. Pierwotnie Polak miał walczyć ze Szwedem Andreasem Gustafssonem. Do tego nie dojdzie, ponieważ zawodnik ten wycofał się z walki z powodu złamania nosa. Na niewiele ponad tydzień przed wydarzeniem do karty walk wskoczył utalentowany Niemiec. Walka odbędzie się na zasadach MMA z elementami organizacji Pride. 

Gustafsson wypada z powodu kontuzji. Szansa dla Muslima Tulshaeva

Pierwszym rywalem Konrada Rusińskiego (6-1, 1 KO, 4 Sub) na gali XTB KSW Epic w Gliwicach miał być Szwed Andreas Gustafsson (10-2, 7 KO, 2 Sub). Finalnie zawodnik ten wycofał się z walki na niewiele ponad tydzień przed wydarzeniem. Powodem takiej decyzji jest złamanie nosa. Organizatorzy znaleźli już zastępstwo. Nowym przeciwnikiem Polaka jest Niemiec Muslim Tulshaev (10-3, 2 KO, 5 Sub). To ulalentowany fighter, który z MMA związany jest od 2012 roku. Do tej pory walczył dla takich organizacji, jak: Ares FC, Forca czy PLMMA. Na koncie ma kilka pojedynków z Polakami. Teraz zadebiutuje w organizacji KSW i na początek czeka go spore wyzwanie. 

Walka według zasad MMA z elementami Pride

Nie zmieniają się zasady tego pojedynku. Walka odbędzie się na dystansie trzech rund na ogólnych zasadach MMA, jednak z brutalnymi elementami japońskiej organizacji Pride. Zgodnie z regulaminem dozwolone będą m.in.: stompy i soccer kicki. Faworytem wydaje się być Konrad Rusiński. Jego nowy przeciwnik przystąpi do walki niemal z marszu. Polak ma już za sobą debiut w organizacji KSW. Miał on miejsce w listopadzie 2023 roku na gali KSW 88, gdzie w pierwszej rundzie poddał Krystiana Bielskiego. Walka Konrad Rusiński – Muslim Tulshaev została zakontraktowana w limicie wagowym do 80 kilogramów. Gala XTB KSW Epic odbędzie się 24 lutego w Arenie Gliwice. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Już teraz karta walk wygląda bardzo ciekawie. 

Walka wieczoru

Turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech zawodników:

  • Rafał Haratyk vs Marcin Wójcik
  • Kleber Raimundo Silva vs Damian Piwowarczyk

Karta główna:

ZOBACZ TAKŻE: KSW: gdzie oglądać?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...