STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Rusiński vs Gustafsson na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMARusiński vs Gustafsson na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Polsko-szwedzkie starcie Konrad Rusiński vs Andreas Gustafsson dodano do karty walk gali XTB KSW Epic w Gliwicach. To pojedynek zakontraktowany w limicie wagowym do 80 kilogramów. Zawodnicy zmierzą się na dystansie pięciu rund na zasadach MMA jednak z elementami organizacji Pride. Dozwolone będą m.in.: stompy i soccer kicki. To gwarancja wielkich emocji i krwawego pojedynku. Gala XTB KSW Epic odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. 

Druga walka Konrada Rusińskiego w KSW

Konrad Rusiński (6-1, 1 KO, 4 Sub) ma już za sobą debiut w organizacji KSW. Miał on miejsce w listopadzie ubiegłego roku, gdy w pierwszej rundzie poddał Krystiana Bielskiego na KSW 88. Wcześniej z powodzeniem rywalizował m.in. dla Babilon MMA i TFL. Na koncie ma tylko jedną porażkę. Doznał jej w listopadzie 2022 roku, gdy został poddany przez Łukasza Siwca. Konrad Rusiński swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od zapasów, gdzie dobrze szło mu zwłaszcza w okresie akademickim. Od 2020 roku związany jest z MMA. 

Kim jest Andreas Gustafsson?

O zwycięstwo nie będzie łatwo. Po drugiej stronie klatki stanie Szwed Andreas Gustafsson (10-2, 7 KO, 2 Sub). Będzie to dla niego powrót do organizacji KSW. Ostatni pojedynek stoczył w niej w lutym 2023 roku, gdy wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Davidem Hoskiem. Później stoczył trzy walki dla innych organizacji, z czego dwie ostatnie wygrał. Szwed znany jest ze swoich efektownych walk oraz tego, że większość wygranych pojedynków kończy przed czasem. Kibicom KSW dał się zapamiętać po walce z Damianem Janikowskim, z którym przegrał decyzją sędziów. Podobnie jak Konrad Rusiński, Andreas Gustafsson również wywodzi się z zapasów, jednak osiągał w nich większe sukcesy. Polsko-szwedzkie starcie odbędzie się w limicie 80 kilogramów na zasadach MMA z elementami Pride. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Już teraz karta walk wygląda bardzo ciekawie. 

Walka wieczoru

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

Karta główna

Turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech zawodników: Rafała Haratyka, Marcina Wójcika, Damiana Piwowarczyka oraz Brazylijczyka Klebera Raimundo Silvy.

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

Michał Królik vs Václav Sivák

Andreas Gustafsson vs Konrad Rusiński

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...