STS KOD PROMOCYJNY

Materla efektownie nokautuje. Podsumowanie gali XTB KSW 78

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMaterla efektownie nokautuje. Podsumowanie gali XTB KSW 78

Za nami niezwykle emocjonująca gala XTB KSW 78 w Szczecinie. W walce wieczoru efektownym nokautem popisał się Michał Materla, który przed własną publicznością pokonał Amerykanina Kendalla Grove’a. Ze świetnej strony pokazali się jeszcze m.in. Tomasz Romanowski, Łukasz Rajewski i Roman Szymański. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wszystkich walk z karty gali XTB KSW 78.

Borys Dzikowski vs Ande Langena

Jako pierwsi w ringu pojawili się Borys Dzikowski (3-0, 2 KO) oraz Andre Langen (1-1, 1 KO). Niemiec zastąpił na karcie walk kontuzjowanego Damiana Mieczkowskiego. Walka rozegrana została na pełnym dystansie trzech rund, a od początku zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiał w niej Borys Dzikowski. Był bardziej aktywny w każdej płaszczyźnie walki i w pełni zasłużenie sięgnął po zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów. Pozostaje przy tym niepokonany w swojej krótkiej przygodzie z MMA. 

Oskar Szczepaniak vs Raimondas Krilavičius

W drugim pojedynku gali XTB KSW 78 w Szczecinie zorganizowanej 21 stycznia oglądaliśmy polsko-litewskie starcie. Oskar Szczepaniak (3-1, 1 KO) stoczył trudny bój z Raimondasem Krilavičiusem (6-3-1 1NC, 5 Sub), który potrwał pełne trzy rundy. W 2 z 3 rund zdecydowanie lepiej spisywał się Szczepaniak, a jedna mogła zostać rozstrzygana bliżej remisu. Ostatecznie sędziowie zgodnie z tym, co widzieliśmy w ringu, podjęli jednogłośną decyzję o wygranej Polaka. 

Łukasz Rajewski vs Sahil Siraj

Trzeci pojedynek szczecińskiej gali KSW to starcie Łukasza Rajewskiego (12-8 1NC, 6 KO, 2 Sub) i Sahila Siraja (6-2, 5 KO) ze Szwecji. Obaj są specjalistami od walki w stójce, dlatego spodziewaliśmy się efektownych wymian ciosów. Tak też było. Już w pierwszej rundzie do zdecydowanego ataku ruszył Łukasz Rajewski, który napoczął rywala w stójce, a następnie dopełnił formalności w parterze. Ostatecznie wygrał przez techniczny nokaut. Dzięki temu odniósł cenne zwycięstwo po dwóch wcześniejszych porażkach z rzędu. 

Rafał Kijańczuk vs Mark Doussis

Również w pierwszej rundzie zakończyła się kolejna walka tej gali, w której Rafał Kijańczuk (12-5, 11 KO) skrzyżował rękawice z Markiem Doussisem (8-2 1 NC, 5 KO, 3 Sub). Od początku walki aktywniejszy wydawał się być Niemiec, który próbował swoich sił w parterze. Popełnił jednak kosztowny błąd, który szybko wykorzystał Kijańczuk. Doussis znalazł się na plecach. Polak zajął dosiad i dokończył walkę ciosami w parterze. To 12. zwycięstwo Kijańczuka w MMA i już 11. przed czasem

Łukasz Sudolski vs Kleber Raimundo Silva

W piątej walce na karcie walk mieliśmy do czynienia z dużą niespodzianką. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Łukasz Sudolski (10-2, 6 KO, 1 Sub). Naprzeciw niego w ringu znajdował się doświadczony Brazylijczyk Kleber Raimundo Silva (21-12-1 NC, 13 KO, 3 Sub). Dla obu był to debiut w federacji KSW. Pierwsza runda była spokojna, jednak optyczną przewagę posiadał Sudolski. Wydawało się, że kontroluje pojedynek. Niestety w drugiej rundzie Brazylijczyk trafił mocnym sierpowym, a następnie Polak znalazł się w głębokiej defensywie. Zawodnik ze Szczecina nie radził sobie z natarciem rywala i ostatecznie sędzia przerwał pojedynek. 

Borys Mańkowski vs Valeriu Mircea

Ciekawie zapowiadało się kolejne międzynarodowe zestawienie. Borys Mańkowski  (22-11-1, 3 KO, 8 Sub) mierzył się z Valeriu Mirceą (28-8-1, 12 KO, 12 Sub) z Mołdawii, który udanie wszedł do federacji KSW. Obaj należą do bardzo doświadczonych fighterów. Borys Mańkowski przystępował do tej walki po dwóch wcześniejszych porażkach. Mircea z kolei efektownie pokonał Szadzińskiego kilka tygodni temu. Niestety Mańkowski poniósł kolejną porażkę. Mircea zaskoczył Polaka pod koniec pierwszej rundy. Trafił Mańkowskiego potężnym kolanem, a następnie dobił ciosami i efektownie go znokautował. 

Roman Szymański vs Raul Tutarauli

Trudne zadanie w debiucie w KSW miał Gruzin Raul Tutarauli (31-7, 21 KO, 3 Sub). Doświadczony zawodnik na start dostał silnego i efektownie walczącego Romana Szymańskiego (17-6, 4 KO, 4 Sub). Polak nie przejął się większym ringowym obyciem rywala i poddał go już w pierwszej rundzie. Walka trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Roman Szymański założył skuteczną dźwignię na łokieć i jego rywal musiał odklepać. To kolejne efektowne zwycięstwo Polaka, który nieuchronnie zbliża się do walki o pas mistrzowski. 

Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski

Tuż przed walką wieczoru na ringu pojawili się dwaj uznani polscy fighterzy. Tomasz Romanowski (18-8 1 NC, 7 KO, 1 Sub) skrzyżował rękawice z Radosławem Paczuskim (5-1, 4 KO), który przystępował do walki jako niepokonany. Spodziewaliśmy się emocjonującego i wyrównanego pojedynku i tak też było. Od początku widzieliśmy duży respekt w poczynaniach obu zawodników. Z czasem jednak pojawiły się grzmoty, w tym potężne uderzenia. Trudno było wskazać fightera, który zyskał przewagę. Wymiany były wyrównane, a wiele mocnych ciosów dochodziło przeciwnika. Ostatecznie o zwycięstwie musieli zadecydować sędziowie. Było to trudne, ale niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Romanowski. To jego piąte zwycięstwo z rzędu. Radosław Paczuski odniósł pierwszą porażkę na zawodowych ringac w MMA. 

Michał Materla vs Kendall Grove

Większość kibiców zgromadzonych na hali w Szczecinie czekała na walkę wieczoru, w której ich ulubieniec Michał Materla (32-9, 11 KO, 13 Sub) mierzył się z Amerykaninem Kendallem Grove’em (24-19 1 NC, 8 KO, 10 Sub). Pierwszy raz obaj mierzyli sie w 2013 roku, gdy jednogłośną decyzją sędziów wygrał Polak. Teraz po dziesięciu latach ponownie wyszli do ringu. Michał Materla chciał zrehabilitować się za porażkę z Pudzianowskim, której doznał w maju ubiegłego roku. W pierwszej rundzie lepsze wrażenie sprawiał Grove, a Materla kilkukrotnie był w opałach. Na szczęście wychodził z nich obronną ręką. W drugiej rundzie obraz walki nieco się zmienił i Polak częściej przejmował inicjatywę. Udało mu się zamknąć Grove’a przy siatce, a następnie zasypać go kombinacją ciosów. Rywal się przewrócił, a rozpędzony Materla dopełnił dzieła i zaliczył efektowny nokaut i powrót na zwycięską ścieżkę. Walka wieczoru z pewnością nie rozczarowała. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala federacji KSW odbędzie się już 25 lutego. Po raz pierwszy organizacja gościć będzie w Czechach, a wydarzenie zaplanowano w Libercu. Wciąż nie znamy pełnej karty walk, ale już teraz wiemy, że w Libercu dojdzie do pojedynków Arkadiusza Wrzoska z Tomasem Moznym ze Słowacji oraz Daniela Omielańczuka z Viktorem Pestą z Czech. Ponadto w ringu zaprezentują się m.in.: Phil De Fries, Dominik Humburger i Petra Castkova. Szczegółowa karta walk powinna być znana w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...