STS KOD PROMOCYJNY

Carlos Diego Ferreira nowym rywalem Rębeckiego w UFC

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMACarlos Diego Ferreira nowym rywalem Rębeckiego w UFC

Mateusz Rębecki poznał nazwisko swojego nowego rywala na gali UFC on ESPN 55 w Las Vegas. Będzie nim doświadczony Brazylijczyk Carlos Diego Ferreira. Pierwotnie przeciwnikiem Polaka miał być  Hiszpan Joel Alvarez, jednak wycofał się ze względu na kontuzję. Organizacja UFC szybko znalazła zastępstwo i będzie nim Carlos Diego Ferreira, który ostatni raz walczył w maju ubiegłego roku. Do pojedynku Rębecki – Ferreira dojdzie 11 maja w Las Vegas. 

Joel Alvarez wypada przez kontuzję

Pierwszym rywalem Mateusza Rębeckiego (19-1-0, 9 KO, 7 Sub) miał być Hiszpan Joel Alvarez (20-3-0, 3 KO, 17 Sub). Niestety na niespełna miesiąc przed planowanym pojedynkiem wycofał się z powodu kontuzji. Walka miała odbyć się 27 kwietnia w Las Vegas podczas gali UFC Vegas 91. Ostatecznie do niej nie dojdzie. Nie oznacza to jednak, że Polak długo będzie musiał czekać na kolejne starcie. Do klatki wejdzie zaledwie dwa tygodnie później podczas wydarzenia UFC on ESPN 55 w Las Vegas.

Carlos Diego Ferreira nowym rywalem Rębeckiego

Organizacja UFC znalazła zastępstwo dla kontuzjowanego Alvareza. Nowym przeciwnikiem Mateusza Rębeckiego będzie doświadczony Brazylijczyk Carlos Diego Ferreira (18-5-0, 4 KO, 7 Sub). Po raz ostatni w klatce UFC oglądaliśmy go w maju 2023 roku. Wówczas przez KO w drugiej rundzie pokonał Michaela Johnsona. Wcześniej w grudniu 2021 roku w drugiej rundzie przez TKO przegrał z Polakiem Mateuszem Gamrotem. Carlos Diego Ferreira z UFC związany jest od 2014 roku. W pewnym momencie legitymował się serią sześciu zwycięstw z rzędu i dostawał coraz lepsze walki. Później przyszła seria trzech porażek, w tym ta ostatnia z Gamrotem, co osłabiło pozycję Brazylijczyka w rankingu UFC.

Po drugiej stronie klatki stanie 31-letni Mateusz Rębecki, który znakomicie odnajduje się w UFC. Do tej pory stoczył trzy walki i wszystkie wygrał. Ostatni raz oglądaliśmy go w listopadzie 2023 roku. Wówczas już w pierwszej rundzie poddał Amerykanina Roosvelta Robertsa. Swoją passę będzie chciał podtrzymać 11 maja, gdy dojdzie do jego pojedynku z Ferreirą na gali UFC on ESPN 55 w Las Vegas. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...