STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Bajor stanie do walki o zdetronizowanie Phila De Friesa na KSW 84

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMASzymon Bajor stanie do walki o zdetronizowanie Phila De Friesa na KSW...

Długo nie musieliśmy czekać na nazwisko rywala Phila De Friesa w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej KSW w Gdyni. Będzie nim doświadczony Szymon Bajor. Polak stanie przed szansą na zdetronizowanie Brytyjczyka, dla którego będzie to już dziewiąta obrona tytułu. Na gali KSW 84 w Gdyni ponownie będzie faworytem. Z drugiej strony ringu pojawi się Szymon Bajor, który jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. Zapowiada się emocjonujące starcie. 

Szymon Bajor przed życiową szansą

Bez dwóch zdań dla Szymona Bajora (24-9, 10 KO, 10 Sub) to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze. Do organizacji KSW wraca po siedmioletniej przerwie. Fighter na co dzień trenujący w Spartakusie Rzeszów wygrał 2 z 3 dotychczasowych walk dla największej organizacji MMA w Polsce. Ponadto był mistrzem organizacji PLMMA oraz tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej w FEN. Na swoim koncie ma wiele efektownych pojedynków stoczonych na galach w Japonii, Rosji, Walii, Niemczech i na Słowacji. Teraz będzie chciał sprawić niespodziankę i pokonać faworyzowanego Phila De Friesa (23-6, 1NC, 6 KO, 13 Sub). Szymon Bajor przystąpi do walki po czterech zwycięstwach z rzędu. Trzy z tych walk zakończył przed czasem.

Phil De Fries pewny swego

Zdecydowanym faworytem walki wieczoru w Gdyni jest Brytyjczyk. Nie może być inaczej, skoro będzie to dla niego już dziewiąta obrona tytułu mistrza wagi ciężkiej organizacji KSW. Po raz ostatni Phil De Fries przegrał w 2017 roku. Od tego czasu na rozkładzie ma m.in. takich fighterów jak: Tomasz Narkun (dwukrotnie), Karol Bedorf, Michał Andryszak, Michał Kita, Darko Stosić, Todd Duffee czy też Ricardo Prasel. Przed KSW Phil De Fries z powodzeniem walczył m.in. w UFC i w Bellatorze. Ostatni raz bronił tytułu na KSW 79, gdy bez większych problemów pokonał Amerykanina Todda Duffee’a. 

Aktualna karta walk KSW 84 w Gdyni

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 84 w Gdyni. 

Walka wieczoru 

Phil De Fries vs Szymon Bajor

Karta główna

Sebastian Przybysz vs TBA

Damian Janikowski vs TBA

Krystian Kaszubowski vs TBA

Bartosz Leśko vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...