STS KOD PROMOCYJNY

Oskar Szczepaniak nowym rywalem Zielińskiego na KSW 95

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAOskar Szczepaniak nowym rywalem Zielińskiego na KSW 95

Nie Marcin Krakowiak a Oskar Szczepaniak będzie rywalem Adriana Zielińskiego na gali KSW 95 w Olsztynie. Ten pierwszy wycofał się na niespełna trzy tygodnie przed wydarzeniem ze względu na kontuzję. Organizatorzy szybko znaleźli zastępstwo. Oskar Szczepaniak wskoczył do karty walk i powalczy o czwarte zwycięstwo z rzędu pod szyldem KSW. Gala KSW 95 odbędzie się 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie.

Kontuzja Marcina Krakowiaka

W Olsztynie spodziewaliśmy się wielkiego boju. Z jednej strony w klatce miał stanąć ulubieniec miejscowej publiczności Adrian Zieliński (24-13, 8 KO, 6 Sub), a z drugiej numer sześć rankingu KSW w kategorii półśredniej, czyli Marcin Krakowiak (13-4, 5 KO, 6 Sub). Ostatecznie do tego pojedynku nie dojdzie. Marcin Krakowiak wycofał się na niespełna trzy tygodnie przed wydarzeniem. Powodem takiej decyzji jest kontuzja, która uniemożliwia mu przygotowania i udział w walce. 

Oskar Szczepaniak wskakuje do karty walk KSW 95

Na urazie Krakowiaka skorzysta Oskar Szczepaniak (6-1, 3 KO). Zawodnik ten znajduje się na fali czterech zwycięstw z rzędu. Trzy z nich odniósł pod szyldem KSW. Dzięki temu sukcesywnie buduje swoją pozycję w największej organizacji w Europie. Oskar Szczepaniak ostatni raz w klatce pojawił się w marcu na gali KSW 92. Tam już w minutę znokautował Michała Gniadego. Wcześniej w pokonanym polu zostawił Adriana Gralaka i Raimondasa Krilaviciusa. Teraz stanie przed kolejnym wyzwaniem, jakim będzie pojedynek z Adrianem Zielińskim. Oskar Szczepaniak pochodzi ze Szczecina i przed przejściem na zawodowstwo, z powodzeniem rywalizował w amatorskim MMA oraz w jiu-jitsu. 

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...