STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Zieliński kontra Marcin Krakowiak na gali KSW 95 w Olsztynie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAAdrian Zieliński kontra Marcin Krakowiak na gali KSW 95 w Olsztynie

O występie Adriana Zielińskiego na gali KSW 95 w Olsztynie wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Teraz w końcu zawodnik ten poznał swojego rywala. Będzie nim Marcin Krakowiak, a pojedynek zakontraktowano w wadze półśredniej. Adrian Zieliński trenuje na co dzień w Arrachionie Olsztyn i wystąpi przed własną publicznością. Nie będzie łatwo, bo Marcin Krakowiak to obecnie numer sześć rankingu KSW. Na początku czerwca w Olsztynie nie powinno zabraknąć emocji. 

Adrian Zieliński poznał rywala na KSW 95

Związany z Olsztynem Adrian Zieliński (24-13, 8 KO, 6 Sub) będzie jednym z bohaterów gali KSW 95, która odbędzie się 7 czerwca w Hali Urania. Organizacja pierwszy raz zawita do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Zieliński z pewnością będzie mógł liczyć na doping swoich kibiców. Zawodnik ten zadebiutował w KSW w marcu tego roku. Na gali KSW 92 już po 30 sekundach musiał uznać wyższość Wiktora Zalewskiego, a walka skończyła się przez TKO. Teraz z pewnością Zieliński będzie chciał dać lepszy pojedynek i powalczyć o premierowe zwycięstwo w KSW. Wcześniej przez wiele lat z powodzeniem rywalizował w FEN. 

Marcin Krakowiak na fali dwóch zwycięstw z rzędu 

Przeciwnikiem Adriana Zielińskiego będzie Marcin Krakowiak (13-4, 5 KO, 6 Sub). To obecny numer sześć rankingu KSW w wadze półśredniej i to on wydaje się być faworytem do zwycięstwa. Krakowiak znajduje się na fali dwóch wygranych z rzędu. W ubiegłym roku pokonał najpierw Henry’ego Fadipe na KSW 81, a następnie Michała Pietrzaka na KSW 85. Oba pojedynki odbyły się na pełnym dystansie. Marcin Krakowiak z KSW związany jest od końcówki 2022 roku. W tym czasie stoczył dla tej organizacji pięć pojedynków, z których cztery wygrał. Jedynej porażki doznał w 2021 roku w starciu z Cezariuszem Kęsikiem. Dokładnie 7 czerwca powalczy o podtrzymanie swojej passy i umocnienie pozycji w KSW.

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...