STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Wikłacz obronił pas w kategorii koguciej. Podsumowanie gali KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz obronił pas w kategorii koguciej. Podsumowanie gali KSW 92 w...

Jakub Wikłacz wypunktował w walce wieczoru Gruzina Zuriko Jojuę i obronił tytuł mistrza KSW w kategorii koguciej. W co-main evencie Piotr Kuberski już w pierwszej rundzie znokautował Michała Materlę. Zwycięsko karierę w MMA zakończył Maciej Jewtuszko. Ponadto cenne zwycięstwa na gali KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim odnieśli m.in.: Daniel Turkowski, Wiktor Zalewski i Wojciech Janusz. Zapraszamy na podsumowanie gali KSW 92. 

Damian Mieczkowski vs David Hosek

Gala KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła się od polsko-czeskiego pojedynku. Damian Mieczkowski (2-1, 1 KO) podejmował w nim Davida Hoska (11-5-1, 7 KO, 2 Sub). Doświadczenie w MMA przemawiało za Czechem. Niestety walka skończyła się szybko i pechowo dla Polaka. Damian Mieczkowski już w 45 sekundzie zgłosił kontuzję ręki i poddał pojedynek. Niestety kontuzja może być bardzo groźna. David Hosek wygrał przez techniczny nokaut, jednak od razu po werdykcie powiedział, że chętnie da rewanż Mieczkowskiemu. 

Oskar Szczepaniak vs Michał Gniady

Jako drudzy w karcie walk pojawili się Oskar Szczepaniak (6-1, 2 KO) i Michał Gniady (2-1, 2 KO). Ta walka również skończyła się bardzo szybko. Oglądaliśmy w niej prawdziwy popis Oskara Szczepaniaka. Najpierw trafił mocnym ciosem na korpus, a później zasypał ciosami bezradnego rywala, który próbował chronić się pod siatką. Sędzia przerwał pojedynek już w pierwszej rundzie. Dla Michała Gniadego to pierwsza porażka w zawodowym MMA. Oskar Szczepaniak odniósł swoje szóste zwycięstwo.

Wojciech Janusz vs Tomasz Jakubiec

W trzecim pojedynku mierzyli się Wojciech Janusz (13-8, 3 KO, 6 Sub) i Tomasz Jakubiec (12-5, 5 KO, 1 Sub). Tym razem oglądaliśmy walkę na pełnym dystansie. Była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Sędziowie mogli punktować w obie strony. Obaj dali z siebie wszystko i po trzech rundach byli wyczerpani. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29) wygrał Wojciech Janusz. To dla niego druga wygrana pod szyldem KSW. 

Wiktor Zalewski vs Adrian Zieliński

Czwarta walka gali KSW 92 to zestawienie młodego Wiktora Zalewskiego (7-0, 6 KO) z weteranem Adrianem Zielińskim (24-13, 8 KO, 6 Sub). Zapowiadało się bardzo ciekawie. Wiktor Zalewski chciał utrzymać miano niepokonanego w zawodowym MMA. W trakcie jednej z wymian trafił rywala kolanem. To efektowny i ciężki nokaut. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie, a Wiktor Zalewski potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. 

Maciej Jewtuszko vs Marius Žaromskis

Walka Macieja Jewtuszko (13-5, 7 KO, 5 Sub) z Litwinem Mariusem Žaromskisem (23-11 1 NC, 16 KO, 1 Sub) była jedną z wyczekiwanych przez fanów MMA. Obaj doświadczeni zawodnicy kończyli nią swoje kariery. Pojedynek ten potrwał na pełnym dystansie i nie brakowało w nim emocji. Widać było, że obaj w swojej ostatniej walce chcą dać z siebie wszystko. Bliżej wygranej przed czasem był Jewtuszko. Litwin przetrwał jednak trudne chwile i mieliśmy werdykt sędziowski. Jednogłośnie wygrał Maciej Jewtuszko

Kamil Szkaradek vs Miljan Zdravković

Ciekawie zapowiadało się starcie niepokonanych w zawodowym MMA Kamila Szkaradka (5-1, 1 KO, 1 Sub) i Miljana Zdravkovicia (8-0, 5 KO). Obaj mieli swoje momenty. Z czasem jednak to Serb zaczął zyskiwać przewagę. Przeważał w stójce i z pewnością prowadził na kartach sędziowskich. Pod koniec drugiej rundy Miljan Zdravković zaskoczył Polaka serią mocnych ciosów. Kamil Szkaradek został znokautowany i stracił zero ze swojego bilansu. Doznał bolesnej porażki, a Serb potwierdził, że na dłużej może zagościć w organizacji KSW. 

Daniel Rutkowski vs Julio Cesar Neves Jr.

Daniel Rutkowski (17-4 1NC, 7 KO, 1 Sub) przywitał w organizacji KSW Brazylijczyka Julio Cesara Neveas Juniora (36-2, 20 KO, 10 Sub). Rywal z Ameryki Południowej legitymował się świetnym bilansem, jednak pozostawał pewną niewiadomą. Walka nie porwała kibiców. Przeważał w niej klincz. Lepiej w takich warunkach odnajdował się Polak, który dominował fizycznie. Miał wszystko pod kontrolą i na niewiele pozwalał swojemu przeciwnikowi. Walka odbyła się na pełnym dystansie trzech rund. Sędziowie nie mieli problemów z jej punktowaniem. Jednogłośnym zwycięzcą został Daniel Rutkowski. 

Piotr Kuberski vs Michał Materla

W co-main evencie gali KSW 92 czekał na nas pojedynek weterana Michała Materli (33-11, 13 KO, 13 Sub) i budującego swoją pozycję w KSW Piotra Kuberskiego (14-1, 12 KO). Doświadczenie przemawiało za tym pierwszym. Od początku lepsze wrażenie sprawiał jednak Kuberski. Starał się naruszyć Materlę seriami niskich kopnięć. W końcówce pierwszej rundy wyczuł słabość rywala kilkukrotnie posyłał go na deski. Tuż przed zakończeniem pierwszego starcia sędzia przerwał ten jednostronny pojedynek w trosce o zdrowie Materli. Kuberski zanotował imponujące zwycięstwo przed czasem.

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Na koniec gali KSW 92 czekała nas prawdziwa uczta. Jakub Wikłacz (15-3-2, 9 Sub) bronił tytułu mistrza organizacji KSW w kategorii koguciej. W roli pretendenta wystąpił Gruzik Zuriko Jojua (9-2, 1 KO, 4 Sub). Walka zapowiadała się bardzo ciekawie i taka też była. Pierwsza runda była jeszcze bardzo wyrównana. W drugiej to Jojua posłał na ziemię Wikłacza, jednak Polak szybko się podniósł i przejął inicjatywę. Z każda kolejną rundą lepiej wyglądał Wikłacz, choć Jojua szukał swoich szans. Obaj bezskutecznie próbowali technik kończących. Ostatecznie walka potrwała na pełnym dystansie pięciu rund. Sędziowie byli jednomyślni. Na przestrzeni całego pojedynku lepsze wrażenie sprawił mistrz i to Jakub Wikłacz zachował pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej

Kiedy następna gala KSW?

Już niedługo odbędzie się gala KSW 93. Organizacja po raz pierwszy zorganizuje wydarzenie we Francji. Gala KSW 93 odbędzie się 6 kwietnia w Adidas Arenie w Paryżu. W walce wieczoru o pas kategorii lekkiej zmierzą się Salahdine Parnasse i Valeriu Mircea. Z polskich fighterów w Paryżu zobaczymy m.in.: Mariana Ziółkowskiego, Artura Szczepaniaka i Sebastiana Rajewskiego. Niedługo poznamy pełną kartę walk gali KSW 93. Już teraz zapowiada się ona bardzo ciekawie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...