STS KOD PROMOCYJNY

Organizacja KSW rusza na podbój Francji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAOrganizacja KSW rusza na podbój Francji

Od jakiegoś czasu spekulowano o tym, że organizacja KSW szykuje się do wyjścia na nowe rynki. Teraz już wiemy, że gala KSW 93 odbędzie się w Paryżu. Polska organizacja MMA po raz pierwszy zorganizuje swoje wydarzenie we Francji. Odbędzie się ono w hali Adidas Arena, a w karcie walk pojawi się mistrz kategorii lekkiej i piórkowej Francuz Salahdine Parnasse. Niedługo poznamy więcej szczegółów tego wydarzenia.

Zagraniczna ekspansja KSW postępuje

Już jakiś czasu organizacja KSW zyskała miano największej i najpoważniejszej w Europie w zawodowym MMA. Nic więc dziwnego, że jej ekspansja zagraniczna postępuje. Pierwszą zagraniczną galą polskiej organizacji była KSW 32: Road to Wembley w Londynie w 2015 roku. Dwa lata później organizacja zorganizowała galę KSW 40 w Dublinie. W latach 2018 i 2019 odbyły się kolejne gale w Anglii. W tym ostatnim roku KSW zawitało również do Chorwacji z wydarzeniem KSW 51. 

Na kolejną zagraniczną galę czekaliśmy do 2023 roku. Wówczas wydarzenia KSW 79 i KSW 87 odbyły się w Czechach i spotkały się z dużym zainteresowaniem kibiców. Nic więc dziwnego, że już teraz wiemy, że gala KSW 91 ponownie zagości w Czechach i odbędzie się 17 lutego 2024 roku. W kwietniu przyszłego roku czeka nas również pierwsza gala zorganizowana we Francji. 

KSW 93 w Paryżu. Salahdine Parnasse w roli głównej 

Kolejnym kierunkiem zagranicznej ekspansji KSW jest Francja. Już 6 kwietnia 2024 roku gala KSW 93 odbędzie się w Adidas Arenie w Paryżu. Oficjalnie poinformowali o tym włodarze polskiej organizacji MMA. Przy okazji wydarzenia organizowanego we Francji w karcie walk nie może zabraknąć Salahdine’a Parnasse’a. To jedna z największych gwiazd KSW. Obecnie Francuz dzierży tytuły mistrzowskie kategorii lekkiej i piórkowej. Na gali KSW 89 walczył jeszcze o pas w wadze półśredniej, ale musiał uznać wyższość Adriana Bartosińskiego. 

Salahdine Parnasse powinien być magnesem, który przyciągnie francuskich kibiców na galę. Z pewnością zobaczymy go w walce wieczoru. Niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących francuskiej gali, w tym przede wszystkim pierwsze zestawienia w karcie walk. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...