Mocna reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w Zapasach w Budapeszcie

Strona głównaSporty walkiZapasyMocna reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w Zapasach w Budapeszcie

Już w poniedziałek 28 marca rozpoczną Mistrzostwa Europy w zapasach, które potrwają do 3 kwietnia i odbywać się będę w węgierskim Budapeszcie. Zawodnicy rywalizować będą na matach w hali BOK Sportshall. W gronie uczestników pojawi się aż 23. reprezentantów Polski, w tym pięcioro z nich będzie bronić medali zdobytych na ostatnim europejskim czempionacie. Czy w Budapeszcie stać nas na powtórzenie tych sukcesów?

Walka o obronę pozycji medalowych

Przed rokiem Mistrzostwa Europy odbyły się w Warszawie, a biało-czerwoni wywalczyli wówczas dziewięć medali. Do obrony medali wśród kobiet staną Anna Łukasik i Anhelina Łysak. Pierwsza na co dzień startuje w kategorii do 50 kilogramów i przed rokiem wywalczyła brązowy medal. Anhelina Łysak walczy w kategorii do 57 kilogramów i będzie broniła wicemistrzostwa Europy. Na listach startowych zabrakło medalistek sprzed roku: Roksany Zasiny (srebro), Katarzyny Madrowskiej i Aleksandry Wolczyńskiej (obie brąz).

W stylu klasycznym mężczyzn srebrnego medalu w kategorii do 67 kilogramów bronić będzie Mateusz Bernatek. Przed rokiem srebrny medal w stylu wolnym w kategorii do 65 kilogramów wywalczył Krzysztof Bieńkowski, a w kategorii do 61 kilogramów brąz zdobył Eduard Grigorjew. Szansy na obronę medalowej pozycji nie będzie miał Radosław Baran, który przed rokiem zdobył brąz w kategorii do 97 kilogramów. Tym razem o powtórzenie tego dorobku medalowego może być bardzo trudno, jednak naszych zapaśników stać na wyrównaną walkę z najlepszymi zawodnikami w Europie.