STS KOD PROMOCYJNY

Murad Gadżijew i Krzysztof Bieńkowski w TOP 10 rankingu Międzynarodowej Unii Zapaśniczej w stylu wolnym 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyMurad Gadżijew i Krzysztof Bieńkowski w TOP 10 rankingu Międzynarodowej Unii Zapaśniczej...

Dwóch reprezentantów Polski znajduje się w TOP 10 rankingu stylu wolnego Międzynarodowej Unii Zapaśniczej. Na drugim miejscu w kategorii do 70 kilogramów znajduje się nasz mistrz świata Murad Gadżijew. Pierwszą dziesiątkę w kategorii do 65 kilogramów zamyka Krzysztof Bieńkowski. Już na początku kwietnia odbędą się Mistrzostwa Europy 2022 w zapasach w węgierskim Budapeszcie, jednak zabraknie w nich Murada Gadżijewa. Zapaśnik zaprezentuje się dopiero w czerwcu podczas Mistrzostw Polski. 

Murad Gadźijew nie jest już liderem rankingu

Aktualny mistrz świata w zapasach w stylu wolnym Murad Gadżijew nie jest już liderem światowego rankingu w kategorii wagowej do 70 kilogramów. Obecnie o zaledwie 520 punktów reprezentant Polski przegrywa z Enazarem Akmatalievem, który reprezentuje Kirgistan. Na początku kwietnia zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy, w których zabraknie Polaka. To sprawia, że prawdopodobny jest jego spadek na jeszcze niższe miejsce. Za plecami Murada Gadżijewa czai się m.in. Gruzin Zurabi Iakobishwili. 

Polak na co dzień trenuje w AKS Piotrków Trybunalski. Najbliższy jego start będzie imał miejsce w dniach 3-4 czerwca, gdy w Bydgoszczy rozegrane zostaną mistrzostwa Polski. Absencja Polaka w Budapeszcie nie jest związana z urazem. Jeszcze przed sezonem Murad Gadźijew zakładał taki plan startowy. 

Krzysztof Bieńkowski utrzymał 10 miejsce

Dziesiąte miejsce w kategorii do 65 kilogramów utrzymał Krzysztof Bieńkowski. Polak na co dzień reprezentuje barwy AKS Białogard i już za kilka tygodni będzie miał szansę na poprawienie swojej lokaty. Polski zapaśnik panuje start w europejskim czempionacie, który rozegrany zostanie w dniach 4-10 kwietnia na Węgrzech. Krzysztof Bieńkowski ma niewielkie straty do wyprzedzających go zawodników. Bezpośrednio przed nim znajdują się Alibek Osmonov z Kirgistanu i Rohit Rohit z Indii. Liderem rankingu jest Rosjanin Zahir Shakhiev.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...