Czas na ostatni sprawdzian polskich judoków przed Mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni powalczą w Antalyi

Autor
Strona głównaSporty walkiJudoCzas na ostatni sprawdzian polskich judoków przed Mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni powalczą w...

W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się kolejna impreza z cyklu Gran Slam w judo. Tym razem czołowi zawodnicy świata powalczą w tureckiej Antalyi, a na listach startowych znalazło się 12. reprezentantów Polski. Będzie to dla nich ostatni test przed Mistrzostwami Europy w Sofii, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Nasi zawodnicy nie tylko powalczą na tatami w Turcji, ale także pozostaną tam przez tydzień na krótkim zgrupowaniu. W ten sposób będą szlifować formę przed ważną imprezą mistrzowską, która już za kilka tygodni. 

Kogo zobaczymy na starcie?

Na starcie rywalizacji w Grand Slam w Antalyi znajdziemy 12. polskich judoków. Sztab szkoleniowy w Turcji będą tworzyli trenerzy kadry narodowej: Rashad Hasanow i Paweł Zagrodnik. Pierwszego dnia zmagań 1 kwietnia na macie zobaczymy cztery reprezentantki Polski. Do walki staną wtedy: Paulina Szlachta (kat. 48 kg), Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg) oraz Julia Kowalczyk i Arleta Podolak (obie kat. 57 kg). Drugiego dnia zmagań zobaczymy jednego reprezentanta Polski więcej. Publiczności zaprezentują się: Katarzyna Sobierajska (kat. 70 kh), Ksawery Morka i Damian Szwarnowiecki (obaj kat. 73 kg) oraz Damian Stępień i Paweł Drzymał (kat. 81 kg). 

Już tradycyjnie ostatniego dnia zmagań zostaną rozegrane walki w najcięższych kategoriach wagowych. Zobaczymy wówczas: Sandrę Lickun (kat. 78 kg), Kingę Wolszczak (kat. +78 kg) oraz Sebastiana Ołdaka (kat. 90 kg). Nasi zawodnicy nie są bez szans w walce o wysokie pozycje, jednak w Turcji nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Niestety wśród nich nie ma Beaty Pacut, która przed rokiem wywalczyła srebrny medal. W Antalyi brązowych krążków sprzed roku bronić będą Julia Kowalczyk i Aleksandra Kaleta. 

Gwiazdy światowego judo na starcie

Na starcie Grand Slam w Antalyi zobaczymy wielu czołowych zawodników i zawodniczek świata. Wśród nich m.in.: Amandine Buchard i Astride Gneto z Francji, które zajmują 1. i 2. miejsce w rankingu w kat. 52 kg. Na listach startowych znajdują się również: Kanadyjka Jessica Klimkait (kat. 57 kg, ranking: 1), Francuzka Madeleine Malonga (kat. 78 kg, ranking: 1), czy Belg Matthias Casse (kat. 81 kg, ranking: 1). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...