Polacy w czołówce rankingu WBC. Adam Balski nabył prawa pretendenta

Strona głównaSporty walkiBoksPolacy w czołówce rankingu WBC. Adam Balski nabył prawa pretendenta

W drugiej połowie kwietnia federacja bokserska WBC opublikowała swój najnowszy ranking. Wśród czołowych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych znajdują się Polacy, a do wagi bridger wskoczył Adam Balski, który wcześniej notowany był w wadze cruiser. Jego obecność w nowym zestawieniu na 15. miejscu dała mu prawa pretendenta do walk o mistrzowskie pasy. Na drugim miejscu w tej kategorii znajduje się Łukasz Różański. Czołowe lokaty w wadze cruiser i wadze średniej zajmują także Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki. 

Łukasz Różański na 2. miejscu w wadze bridger

Mistrzem świata WBC wagi bridger pozostaje Kolumbijczyk Oscar Rivas. Za jego plecami pięściarze walczą o nabycie oficjalnych praw do stoczenia walki o mistrzowski pas z Rivasem. Pierwszy w kolejce wydaje sie być Rosjanin Jewgienij Romanow, jednak napięta sytuacja polityczna i militarna może sprawić, że to jeden z biało-czerwonych otrzyma walkę o pas. Drugie miejsce wśród pretendentów zajmuje Łukasz Różański. Co ciekawe o jedną lokatę w tym zestawieniu na 7. miejsce awansował Artur Szpilka, który obecnie skupia się na karierze w MMA i przygotowuje się do walki na gali KSW. Nowym nazwiskiem w zestawieniu wagi bridger jest Addam Balski, który zajmuje 15. miejsce po przejściu z wagi cruiser. 

Mateusz Masternak na 4. miejscu w cruiser

Na 4. miejscu w kategorii cruiser znajduje się Mateusz Masternak, który utrzymał swoją pozycję. Mistrzem świata WBC w tej wadze jest Ilunga Makambu w Republiki Konga, a pierwszym pretendentem do walki o tytuł Aleksiej Papin z Rosji. W rankingu o jedną pozycję spadli pozostali biało-czerwoni. Na 12. miejscu jest Krzysztof Włodarczyk, na 14. Michał Cieślak, a na 22. Krzysztof Głowacki. 

Maciej Sulęcki na 5. miejscu przed walką o pas

W wadze średniej na 5. miejscu jest Maciej Sulęcki, który przygotowuje się do walki o mistrzostwo świata, gdzie 18 czerwca skrzyżuje rękawice z obrońcą tytułu Amerykaninem Jermallem Charlo. Na 16. miejscu w tej samej kategorii znajduje się Fiodor Czerkaszyn. Dwóch biało-czerwonych znajdziemy także w szerokiej czołówce wagi półciężkiej, gdzie mistrzem WBC pozostaje Artur Beterbijew z Rosji. Pierwszym pretendentem jest Callum Smitch. Na 19. miejscu znajduje się Paweł Stępień, a na 26. Paweł Augustyniak. Ostatnich dwóch Polaków znajdziemy w wadze super średniej zdominowanej przez Saula Alvareza z  Meksyku. Na 29. miejscu jest Mateusz Tryc, a na 38. Łukasz Stanioch. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...