Ostatni sprawdzian Polaków przed mistrzostwami Europy w judo nie wypadł najlepiej. Dalsze miejsca w Antalyi

Autor
Strona głównaSporty walkiJudoOstatni sprawdzian Polaków przed mistrzostwami Europy w judo nie wypadł najlepiej. Dalsze...

Pewnie nie tak swój ostatni duży start przed mistrzostwami Europy wyobrażali sobie polscy judocy. Na matach w tureckiej Antalyi odbyły się zawody Grand Slam, w których udział wzięło aż 12. reprezentantów Polski. Żaden z nich nie był jednak nawet blisko rywalizacji medalowej, co może być małym rozczarowaniem i znakiem ostrzegawczym przed zbliżającym się europejskim czempionatem. Najlepiej wypadły Aleksandra Kaleta i Katarzyna Sobierajska. 

Po dwa zwycięstwa Aleksandry Kalety i Katarzyny Sobierajskiej

Pierwszego dnia zmagań najlepiej spisała się Aleksandra Kaleta, która startowała w kategorii wagowej do 52 kilogramów. W pierwszej rundzie Polka wygrała przez ippon z Salimatą Fofaną z Wybrzeża Kości Słoniowej. Dość dużą niespodziankę Aleksandra Kaleta sprawiła w drugiej rundzie, gdy wyeliminowała czwartą w rankingu światowym Fabienne Kocher ze Szwajcarii. Ta walka potrwała zaledwie 23 sekundy. Niestety reprezentantka Polski w 1/8 finału musiała uznać wyższość Larissy Pimenty z Brazylii. 

Drugiego dnia dobrze zaprezentowała się Katarzyna Sobierajska w kategorii poniżej 70 kilogramów. W pierwszej rundzie miała wolny los, dzięki czemu od razu zaczęła od walki w drugiej rundzie. Tam nasza zawodniczka pokonała Chantal Wright ze Stanów Zjednoczonych. Niestety w trzecim pojedynku Polka nie dała rady Niemce Miriam Butkeiret, z którą przegrała przez ippon. 

Słabsze występy pozostałych zawodników

Zdecydowanie słabiej poszło innym biało-czerwonym. Julia Kowalczyk i Arleta Podolak rozpoczęły walki od drugiej rundy w kategorii do 57 kilogramów i obie przegrały. Już w pierwszej rundzie kategorii do 48 kilogramów odpadła Paulina Szlachta. Drugiego dnia zmagań nie było lepiej. Ksawery Morka i Damian Swarnowiecki (obaj kat. 73 kg) oraz Damian Stępień i Paweł Drzymał (obaj kat. 81 kg) odpadli w pierwszej rundzie. Ostatniego dnia walk na tureckich matach po jednym zwycięstwie zanotowali Sandra Lickun i Sebastian Ołdak, jednak odpadli w drugich rundach swoich kategorii wagowych. W pierwszej z rywalizacją pożegnała się Kinga Wolszczak. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...