STS KOD PROMOCYJNY

Polscy klasycy dalej w czołówce. Czterech biało-czerwonych w TOP 10 rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyPolscy klasycy dalej w czołówce. Czterech biało-czerwonych w TOP 10 rankingu Międzynarodowej...

Najnowszy ranking Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej UWW w zapasach stylu klasycznym to kolejne dobre informacje dla Polaków. W czołowej 10. poszczególnych kategorii wagowych znalazło się aż czterech reprezentantów Polski. Najwyższej znajduje się Gevorg Sahakyan, czyli brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata. Zawodnik zajmuje 3. miejsce w kategorii wagowej do 72 kilogramów. W czołówce znajdują się także Arkadiusz Kułynycz (kat. 87 kg), Tadeusz Michalik (kat. 97 kg) oraz Edgar Babayan, który już zakończył karierę. 

Gevorg Sahakyan na 3. miejscu 

Wysokie miejsce od kilku zestawień utrzymuje Gevorg Sahakyan, który na co dzień trenuje w GKS Cartusia Kartuzy. Reprezentant Polski walczy w kategorii do 72 kilogramów i na ubiegłorocznych mistrzostwach świata sięgnął po brązowy medal. W najnowszym rankingu awansował o jedną lokatę na 3. miejsce, wyprzedzając Rosjanina Sergieja Kutuzowa. Nowym liderem tego rankingu został Litwin Kristupas Sleiva. Na drugim miejscu znajduje się Ormianin Malkhas Amoyan. 

Arkadiusz Kułynycz awansował na 5. miejsce

O jedną lokatę na 5. miejsce awansował Arkadiusz Kułynycz w kategorii do 87 kilogramów. Zapaśnik trenuje na co dzień w RCZS Olimpijczyku Radom i jest jednym z najlepszych polskich klasyków w ostatnich latach. Liderem tego zestawienia pozostaje Serb Zurabi Datunashvili. Podium uzupełniają Ukrainiec Zhan Beleniuk i Węgier Viktor Lorincz. 

Tadeusz Michalik i Edgar Babayan też w dziesiątce

W czołowej 10. w kategorii wagowej do 97 kilogramów znajduje się także nasz brązowy medalista z Tokio Tadeusz Michalik. Zawodnik na co dzień występuje w KS Sobieski Poznań i w najnowszym rankingu spadł z 6. na 8. miejsce. Jest to efekt absencji Polaka na ostatnich mistrzostwach Europy w Budapeszcie. W TOP 10 znajduje się jeszcze kolega Michalika z poznańskiego zespołu Edgar Babayan. Choć w zeszłym roku zakończył karierę, to wciąż plasuje się na 8. miejscu w kategorii do 82 kilogramów. Coraz bliżej 10. znajduje się także Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski. Zawodnik awansował z 13. na 11. miejsce w kategorii wagowej do 67 kilogramów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...