STS KOD PROMOCYJNY

Polskie florecistki na 9 miejscu w zawodach Pucharu Świata w Guadalajarze. Wygrały Amerykanki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaPolskie florecistki na 9 miejscu w zawodach Pucharu Świata w Guadalajarze. Wygrały...

W niedzielę 28 lutego w meksykańskiej Guadalajarze odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata we florecie. Wystartowała w nich reprezentacja Polski kobiet w składzie: Martyna Jelińska, Martyna Długosz, Hanna Łyczbińska i Julia Walczyk. Nasze reprezentantki pokazały się z dobrej strony, jednak na otwarcie trafiły na mocne Niemki. Porażka z nimi sprawiła, że biało-czerwone walczyły o miejsca 9-16 i ostatecznie ukończyły rywalizację na 9. lokacie. Tego dnia nie do pokonania były Amerykanki, które pewnie wygrały. 

Słodko-gorzki start polskich florecistek

W Meksyku nasze reprezentantki na pewno było stać na więcej. Niestety losowanie ułożyło się w ten sposób, że już w pierwszym spotkaniu trafiły na Niemki. Po emocjonujących zmaganiach Polki uległy im ostatecznie 41:45 i musiały walczyć o miejsca w drugiej połowie stawki, czyli 9-16. Pierwszymi rywalkami Polek w tej części drabinki turniejowej były Kolumbijki. Mecz był prawdziwym pokazem siły biało-czerwonych oraz dystansu, który dzieli obecnie obie drużyny. Reprezentacja Polski bez większych problemów wygrała 45:5.

Następny pojedynek decydował o tym, czy Polki powalczą o 9. miejsce. Tam trafiły na zawsze groźne Austriaczki, jednak bez większych problemów wygrały. Polskie florecistki od początku kontrolowały pojedynek i ostatecznie wygrały to starcie 45:23. W meczu o 9. miejsce trafiliśmy na reprezentacje Hiszpanii. Tu również oglądaliśmy pełną kontrolę naszych zawodniczek, które spokojnie prowadziły kolejne pojedynki. Ostatecznie Polki wygrały 45:26 i zajęły 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Guadalajarze. W tej samej miejscowości rywalizowali Panowie, którzy także zajęli 9. miejsce. 

Zwycięstwo Amerykanek

Zmagania w Guadalajarze wygrały Amerykanki, które przez turniej szły jak burza. Na drugim miejscu sklasyfikowane zostały Włoszki, a trzecie miejsce zajęły Rosjanki, których udział w rywalizacji spotkał się z wieloma kontrowersyjnymi opiniami. Tuż za podium znalazły się Francuzki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...