STS KOD PROMOCYJNY

Szermierka: Renata Knapik-Miazga blisko podium Pucharu Świata w Dausze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaSzermierka: Renata Knapik-Miazga blisko podium Pucharu Świata w Dausze

Niewiele zabrakło Renacie Knapik-Miazde do zajęcia miejsca na podium rozgrywanych w Dausze zawodów Grand Prix Pucharu Świata w szermierce. Ostatecznie Polka zakończyła rywalizację na 5 miejscu. Gdyby udało jej się wygrać jedną walkę więcej, to mogłaby się cieszyć z miejsca na podium. 

Droga Polki do 5 miejsca

Rozgrywane w katarskiej Dausze zawody Grand Prix Pucharu Świata są niezwykle prestiżowe. Do turnieju głównego awansowała tylko jedna Polka, ponieważ Anna Mroszczak odpadła w eliminacjach. Inne nasze reprezentantki musiały zrezygnować z udziału w turnieju ze względu na koronawirusa. Renata Knapik-Miazga bardzo dobrze rozpoczęła, ponieważ już w pierwszych dwóch pojedynkach pokonała Węgierki Tamarę Gnam (wynik 14:13) oraz Lili Buki (15:7). Zwłaszcza starcie z tą pierwszą było niezwykle emocjonujące. 

W ćwierćfinałowym pojedynku Polka trafiła na Margaritę Guzzi ze Stanów Zjednoczonych i wygrała 15:11. Niestety w kolejnym spotkaniu nasza reprezentantka uległa faworyzowanej Estonce Kathirnie Lehis (13:15), która ostatecznie wygrała całe zawody. Walka była bardzo emocjonująca, o czym świadczy wynik. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 5 miejscu, co i tak jest sporym sukcesem. Anna Mroszczak po odpadnięciu w eliminacjach zajęła 87 miejsce. 

Jak poszło panom?

Gorzej od polskich reprezentantek spisali się panowie. Na 11 miejscu rywalizację ukończył Radosław Zawrotniak, a znacznie niżej uplasowali się: Wojciech Lubieniecki (42. miejsce), Aleksander Staszulonek (62) i Mateusz Antkiewicz (79). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...