Kocham sport gram mądrze w STS

Szermierka: Kolejny dobry występ Renaty Knapik-Miazgi. Polka zajęła 5 miejsce w Pucharze Świata w Barcelonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaSzermierka: Kolejny dobry występ Renaty Knapik-Miazgi. Polka zajęła 5 miejsce w Pucharze...

W ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie znajduje się Renata Knapik-Miazga, która regularnie startuje w zawodach Pucharu Świata w szermierce. Tym razem podczas rywalizacji w Barcelonie zajęła 5. miejsce. Pozostałym reprezentantkom i reprezentantom Polski poszło w ten weekend znacznie gorzej. Puchar Świata w Barcelonie wygrała Sera Song z Korei Południowej. 

Duży sukces Renaty Knapik-Miazgi. Pozostałe Polki zdecydowanie dalej

Ostatecznie swój udział w Pucharze Świata w stolicy Katalonii Renata Knapik-Miazga ukończyła na 5. miejscu. Polka w pierwszej rundzie pokonała Estonkę Weronikę Zuikową 15:7. W kolejnym meczu poradziła sobie bez większych problemów z Hadley Husisian ze Stanów Zjednoczonych (15:8) i awansowała do 1/8. Tam Renata Knapik-Miazga stoczyła emocjonujący pojedynek z Alexanne Verret z Kanady, który ostatecznie wygrała 10:9. Niestety w ćwierćfinałowej walce Polka musiała uznać wyższość Francuzki Auriane Mallo, która wygrała 15:10. Walki finałowe potoczyły się w ten sposób, że Polka została sklasyfikowana na 5. miejscu. Zmagania wygrała Sera Song z Korei Południowej. 

Dużo słabiej poszło pozostałym reprezentantkom Polski. Do turnieju głównego awansowały jeszcze: Anna Mroszczak (42. miejsce) i Jagoda Zagała (48.). W rywalizacji udział wzięły również: Alicja Klasik (83.), Martyna Swatowska-Wenglarczyk (86.), Barbara Brych (91.), Anna Polis (125.), Olga Mizera (126.), Kamila Pytka (138.), Magdalena Pawłowska (184.) i Paulina Wilaszek (221.). 

Dalekie miejsca Polaków w Pucharze Świata w Soczi

Równolegle do zawodów w Barcelonie rozgrywany był męski Puchar Świata w rosyjskim Soczi. Polacy zaprezentowali się przeciętnie, a najlepszy z nich Radosław Zawrotniak zajął 19. miejsce. W rywalizacji oglądaliśmy także takich szermierzy jak: Mateusz Antkiewicz (45.), Wojciech Lubieniecki (83.), Maciej Bielec (87.) i Aleksander Staszulonek (106.). Puchar Świata w Soczi wygrał Włoch Valerio Cuomo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...