STS KOD PROMOCYJNY

Trzy Polki w TOP 10 najnowszego rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej. Najwyżej Katarzyna Krawczyk  

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyTrzy Polki w TOP 10 najnowszego rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej. Najwyżej Katarzyna...

W najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej UWW aż trzy Polki znalazły się w TOP 10. Zmiany w rankingu uwzględniają już odbyte niedawno w Budapeszcie mistrzostwa Europy. Najwyżej z Polek na 7. miejscu sklasyfikowana jest Katarzyna Krawczyk, która w kategorii do 53 kilogramów awansowała o dwie lokaty. W czołowych 10. swoich kategorii wagowych znajdują się jeszcze Jowita Wrzesień oraz Roksana Zasina. Spore awanse zanotowały także: Natalia Kubaty, Anna Łukasiak i Natalia Strzałka. 

Katarzyna Krawczyk na 7. miejscu

Po zdobyciu brązowego medalu na mistrzostwach Europy na 7. miejsce w kategorii do 53 kilogramów awansowała Katarzyna Krawczyk. Zapaśniczka na co dzień reprezentuje barwy klubu Cement-Gryf Chełm i w Budapeszcie zaprezentowała się znakomicie. Liderką rankingu wciąż pozostaje reprezentantka Mongolii Bolortuya Bat Ochir. Na drugie miejsce awansowała Iulia Leorda z Mołdawii, a na najniższym stopniu podium jest Japonka Matu Mukaida. 

Jowita Wrzesień awansowała o 11 miejsce. Jest na 8. pozycji

Bardzo duży awans w rankingu w kategorii do 59 kilogramów zanotowała Jowita Wrzesień. Poprawiła się aż o 11 miejsc i aktualnie plasuje się na 8. pozycji. To efekt znakomitego startu w Budapeszcie i zdobycia srebrnego medalu. To największy sukces w dotychczasowej karierze zapaśniczki trenującej w CSiR Dąbrowa Górnicza. Podium tej kategorii wagowej pozostało bez zmian i prezentuje się następująco: Bilyana Zhivkova Dudova (Bułgaria), Akie Hanai (Japonia) i Sarita Sarita (Indie). 

Roksana Zasina wciąż w TOP 10

Dziesiąte miejsce w kategorii do 55 kilogramów utrzymała Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego. Na szczycie utrzymała się Japonka Tsugumi Sakurai, jednak za jej plecami doszło do małych zmian. Wiceliderką rankingu jest teraz Ukrainka Oleksandra Khomenets, a na trzecim miejscu podium plasuje się Niemka Nina Hemmer. 

Spore awanse zanotowały także inne nasze zawodniczki. Natalia Kubaty z ZKS Slavia Ruda Śląska awansowała z 41. na 32. miejsce w kategorii do 62 kilogramów. Do czołowej 10. zbliżyła się także Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) w kategorii do 50 kilogramów, która awansowała z 18. na 15. miejsce. Taką samą pozycję zajmuje Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska) w kategorii do 68 kilogramów, która awansowała z 19. miejsca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...