Trzy Polki w TOP 10 w najnowszym rankingu Międzynarodowej Unii Zapaśniczej. Jowita Wrzesień awansowała o dwie pozycje

Strona głównaSporty walkiZapasyTrzy Polki w TOP 10 w najnowszym rankingu Międzynarodowej Unii Zapaśniczej. Jowita...

W ostatnich dniach Międzynarodowa Unia Zapaśnicza aktualizuje swoje rankingi w poszczególnych kategoriach wagowych. Tym razem poznaliśmy najnowsze zestawienie w zapasach kobiet. Polskich kibiców może cieszyć obecność trzech reprezentantek w TOP 10 w poszczególnych kategoriach wagowych. Najwyżej z nich znajduje się Katarzyna Krawczyk, która zajmuje 9. miejsce w kategorii do 53 kilogramów. W pierwszej 10. są jeszcze Roksana Zasina (kat. 55 kg) oraz Jowita Wrzesień (kat. 59 kg). 

9 miejsce naszej brązowej medalistki mistrzostw świata

W kategorii do 53 kilogramów na 9. miejscu plasuje się obecnie Katarzyna Krawczyk, która jest aktualną brązową medalistką mistrzostw świata. Polka utrzymała swoją pozycję, jednak ma tyla samo punktów, co wyprzedzającą ją Kanadyjka Samantha Leigh Stewart. Obie mają po 31 000 punktów. Tuż za plecami zawodniczki trenującej na co dzień w klubie Cement-Gryf Chełm znajduje się Ukrainka Khrystyna Bereza. Liderką rankingu w tej kategorii wagowej jest Bolortuya Bat Ochir z Mongolii. 

Awans Jowity Wrzesień

O dwa miejsca w rankingu awansowała Jowita Wrzesień, która aktualnie plasuje się na 10. miejscu w kategorii wagowej poniżej 59 kilogramów. Polka poprawę swojej pozycji zawdzięcza przede wszystkim zajęciu trzeciego miejsca w niedawnym turnieju rankingowym. To duży sukces zawodniczki, która na co dzień reprezentuje barwy klubu CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza. Polka ma na koncie 16 400 punktów i niewielką stratę do wyprzedzających ją Niemki Sandry Paruszewski oraz Kanadyjki Lindy Morais. Liderką rankingu pozostała Bułgarka Bilyana Zhivkova Dudova. 

Spadek Roksany Zasiny

Z 9. na 10. miejsce w kategorii wagowej do 55 kilogramów spadła Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego. Polka została wyprzedzona przez Turczynkę Mehlikę Ozturk. Małe różnice punktowe w tej kategorii sprawiają, że reprezentantka Turcji awansowała na 7. miejsce. Z małą przewagą nad Polką w rankingu znajdują się jeszcze Nigeryjka Esther Omolayo Kolawole i Rumunka Andreea Beatrice Ana. Liderką tej kategorii pozostaje Japonka Tsugumi Sakurai. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...