STS KOD PROMOCYJNY

Wach – Machmudow. Polski Wiking po roku wraca do ringu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksWach - Machmudow. Polski Wiking po roku wraca do ringu

19 lutego na gali w Montrealu Mariusz Wach stanie między linami naprzeciw niepokonanego dotychczas Arslanbeka Machmudowa. Pierwotnie walka miała odbyć się 22 stycznia, jednakże ze względu na okoliczności pandemiczne w Kanadzie, ustanowiono jej nową datę. Stawką będą pasy NABF i NABA, które aktualnie dzierży rywal Polaka.

Dla polskiego “Wikinga” będzie to powrót do zawodowego ringu po ponad roku przerwy. Ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2020 roku, kiedy to przegrał z Hughiem Fury’m przez decyzję sędziowską. Atutem Wacha w starciu z Rosjaninem będzie z pewnością doświadczenie – stoczył do tej pory 43 walki w profesjonalnej karierze, wygrywając 36 z nich, z czego 19 przez nokaut lub techniczny nokaut.

Rosjanin z kolei ostatni bój stoczył stosunkowo niedawno, gdyż – we wrześniu 2021 roku. Wtedy zdołał odnieść zwycięstwo z Erkanem Teperem, który – co ciekawe – w 2017 roku uległ również Wachowi. Warto podkreślić, że Machmudow na 13 stoczonych zawodowych starć wygrywał wszystkie przed czasem. Statystyka ta tylko potwierdza, że urodzony w Mozdoku pięściarz cechuje się piekielnie mocnym ciosem, na co szczególnie będzie musiał uważać reprezentant Polski.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...