Wach – Machmudow. Polski Wiking po roku wraca do ringu

Strona głównaSporty walkiBoksWach - Machmudow. Polski Wiking po roku wraca do ringu

19 lutego na gali w Montrealu Mariusz Wach stanie między linami naprzeciw niepokonanego dotychczas Arslanbeka Machmudowa. Pierwotnie walka miała odbyć się 22 stycznia, jednakże ze względu na okoliczności pandemiczne w Kanadzie, ustanowiono jej nową datę. Stawką będą pasy NABF i NABA, które aktualnie dzierży rywal Polaka.

Dla polskiego “Wikinga” będzie to powrót do zawodowego ringu po ponad roku przerwy. Ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2020 roku, kiedy to przegrał z Hughiem Fury’m przez decyzję sędziowską. Atutem Wacha w starciu z Rosjaninem będzie z pewnością doświadczenie – stoczył do tej pory 43 walki w profesjonalnej karierze, wygrywając 36 z nich, z czego 19 przez nokaut lub techniczny nokaut.

Rosjanin z kolei ostatni bój stoczył stosunkowo niedawno, gdyż – we wrześniu 2021 roku. Wtedy zdołał odnieść zwycięstwo z Erkanem Teperem, który – co ciekawe – w 2017 roku uległ również Wachowi. Warto podkreślić, że Machmudow na 13 stoczonych zawodowych starć wygrywał wszystkie przed czasem. Statystyka ta tylko potwierdza, że urodzony w Mozdoku pięściarz cechuje się piekielnie mocnym ciosem, na co szczególnie będzie musiał uważać reprezentant Polski.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...