Jakub Wikłacz vs Bruno Augusto dos Santos na KSW 71. Czołowe starcie w kategorii koguciej

Strona głównaSporty walkiMMAJakub Wikłacz vs Bruno Augusto dos Santos na KSW 71. Czołowe starcie...

Coraz solidniej prezentuje się rozpiska gali KSW 71, która będzie mieć miejsce 18 czerwca w Toruniu. Do karty walk dołączono starcie Jakuba Wikłacza z Bruno Augusto dos Santosem. Będzie to czołowe starcie kategorii koguciej.

Emocje gwarantowane

Bez wątpienia będzie to topowa walka w kategorii koguciej KSW. Zmierzą się ze sobą bowiem zawodnicy plasujący się w ścisłej czołówce danej dywizji wagowej. Jakub Wikłacz (12-3-1) jest na pierwszym miejscu w rankingu, zaś Bruno Augusto dos Santos (10-3) okupuje trzecią pozycję. Co ciekawe zarówno jednego, jak i drugiego zawodnika można śmiało nazwać specjalistą od poddań. Polak w ten sposób kończył aż 75% swoich triumfów, natomiast Brazylijczyk – 50%. Szykują się zatem nieuniknione emocje.

Typy bukmacherskie

Według zakładów bukmacherskich STS faworytem jest Jakub Wikłacz, którego wygrana oznaczona jest kursem 1,60. Triumf dos Santosa to z kolei stawka wynosząca 2,35.

Wygrana furtką do walki z Przybyszem?

Nadchodzący pojedynek to z pewnością eliminator do walki o pas, który w tej chwili znajduje się w posiadaniu Sebastiana Przybysza. Jakub Wikłacz miał mierzyć się z aktualnym mistrzem kategorii koguciej już w kwietniu, jednak wykluczyła go wówczas kontuzja. W takich okolicznościach pewnym jest, że potencjalne czerwcowe zwycięstwo Polaka będzie tylko potwierdzeniem, że starcie o tytuł z „Sebiciem” jest tylko kwestią czasu. Ewentualny triumf dos Santosa również będzie można traktować jako otwarcie drogi do zostania pretendentem.

Kto jeszcze wejdzie do oktagonu na KSW 71?

Oficjalnie ogłoszone walki na galę KSW 71 prezentują się następująco:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...