Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski najlepsi w snowboardowym Pucharze Europy w Suchem

Strona głównaSporty zimoweAleksandra Król i Oskar Kwiatkowski najlepsi w snowboardowym Pucharze Europy w Suchem

Aleksandra Król wśród kobiet, a Oskar Kwiatkowski wśród mężczyzn wygrali sobotnie zawody snowboardowego Pucharu Europy w Suchem. Nasi medaliści mistrzostw świata z Bakuriani okazali się bezkonkurencyjni. Impreza rangi Pucharu Europy wróciła do Polski po 18. latach. Zmagania odbywały sie w ośrodku Suche Ski w konkurencji slalomu giganta równoległego. Na podium stanęli jeszcze Michał Nowaczyk i Weronika Dawidek. 

Aleksandra Król najlepsza wśród pań. Dawidek trzecia

Od początku zmagań Aleksandra Król potwierdzała dobrą dyspozycję. Udowodniła, że zasłużenie była faworytką do wygrania. Już w kwalifikacjach osiągnęła najlepszy czas. Następnie bez żadnych problemów pokonała kolejne rywalki w 1/8 finału, ćwierćfinale i półfinale, gdzie okazała się lepsza od Olimpii Kwiatkowskiej. W wielkim finale Aleksandra Król rywalizowała z Ukrainką Annamari Danczą. Polka pewnie wygrała i zasłużenie sięgnęła po złoto w Pucharze Świata. Wszystko na oczach licznie zgromadzonej publiczności. 

W małym finale rywalizacji pań oglądaliśmy polski pojedynek. Zaledwie 17-letnia Weronika Dawidek rywalizowała z niewiele starszą Olimpią Kwiatkowską. Wygrała nastolatka, która o włos wyprzedziła bardziej doświadczoną koleżankę z reprezentacji. Dobre miejsca zajęły jeszcze: 5. Maria Chyc, 23. Olga Kaciczak, 26. Natasza Piwowarczyk, 27. Natalia Stokłosa i 30. Małgorzata Gradzik. 

Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk na podium 

Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Oskar Kwiatkowski, czyli nasz mistrz świata. On również wygrał kwalifikacje, a następnie spokojnie pokonywał kolejne trudności. W półfinale okazał się lepszy od Eliasa Hubera z Niemiec. Wielki finał to pojedynek Oskara Kwiatkowskiego z Aronem Juritzem z Austrii. Tu również wygrał Polak i zasłużenie sięgnął po trofeum za zwycięstwo w Pucharze Świata w Suchem. W małym finale rywalizował Michał Nowaczyk, który okazał się lepszy od Hubera i zajął trzecie miejsce. Solidnie zaprezentowali się jeszcze: 17. Andrzej Gąsienica-Daniel, 20. Mikołaj Rutkowski i 29. Jakub Luboński. Na niedzielę zaplanowano drugie zawody w ramach Pucharu Europy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...