STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski najlepsi w snowboardowym Pucharze Europy w Suchem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweAleksandra Król i Oskar Kwiatkowski najlepsi w snowboardowym Pucharze Europy w Suchem

Aleksandra Król wśród kobiet, a Oskar Kwiatkowski wśród mężczyzn wygrali sobotnie zawody snowboardowego Pucharu Europy w Suchem. Nasi medaliści mistrzostw świata z Bakuriani okazali się bezkonkurencyjni. Impreza rangi Pucharu Europy wróciła do Polski po 18. latach. Zmagania odbywały sie w ośrodku Suche Ski w konkurencji slalomu giganta równoległego. Na podium stanęli jeszcze Michał Nowaczyk i Weronika Dawidek. 

Aleksandra Król najlepsza wśród pań. Dawidek trzecia

Od początku zmagań Aleksandra Król potwierdzała dobrą dyspozycję. Udowodniła, że zasłużenie była faworytką do wygrania. Już w kwalifikacjach osiągnęła najlepszy czas. Następnie bez żadnych problemów pokonała kolejne rywalki w 1/8 finału, ćwierćfinale i półfinale, gdzie okazała się lepsza od Olimpii Kwiatkowskiej. W wielkim finale Aleksandra Król rywalizowała z Ukrainką Annamari Danczą. Polka pewnie wygrała i zasłużenie sięgnęła po złoto w Pucharze Świata. Wszystko na oczach licznie zgromadzonej publiczności. 

W małym finale rywalizacji pań oglądaliśmy polski pojedynek. Zaledwie 17-letnia Weronika Dawidek rywalizowała z niewiele starszą Olimpią Kwiatkowską. Wygrała nastolatka, która o włos wyprzedziła bardziej doświadczoną koleżankę z reprezentacji. Dobre miejsca zajęły jeszcze: 5. Maria Chyc, 23. Olga Kaciczak, 26. Natasza Piwowarczyk, 27. Natalia Stokłosa i 30. Małgorzata Gradzik. 

Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk na podium 

Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Oskar Kwiatkowski, czyli nasz mistrz świata. On również wygrał kwalifikacje, a następnie spokojnie pokonywał kolejne trudności. W półfinale okazał się lepszy od Eliasa Hubera z Niemiec. Wielki finał to pojedynek Oskara Kwiatkowskiego z Aronem Juritzem z Austrii. Tu również wygrał Polak i zasłużenie sięgnął po trofeum za zwycięstwo w Pucharze Świata w Suchem. W małym finale rywalizował Michał Nowaczyk, który okazał się lepszy od Hubera i zajął trzecie miejsce. Solidnie zaprezentowali się jeszcze: 17. Andrzej Gąsienica-Daniel, 20. Mikołaj Rutkowski i 29. Jakub Luboński. Na niedzielę zaplanowano drugie zawody w ramach Pucharu Europy.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...