STS KOD PROMOCYJNY

Anastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow poza finałem w konkurencji par tanecznych na Mistrzostwach Świata w Montpellier

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweAnastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow poza finałem w konkurencji par tanecznych na...

Niestety reprezentanci Polski Anastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow znaleźli się poza wielkim finałem w konkurencji par tanecznych na rozgrywanych w Montpellier Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym. Nasz duet zajął dopiero 28. miejsce w stawce 31. par. To międzynarodowy debiut polskiej pary, która o występie w Montpellier dowiedziała się dopiero na początku marca. Wówczas na listach startowych zastąpili oni naszą parę eksportową Natalię Kaliszek i Maksymia Spodyriewa. Mistrzami świata zostali mistrzowie olimpijscy z Pekinu, czyli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. 

O lepszy wynik było bardzo trudno 

Jeszcze przed startem rywalizacji nie mieliśmy zbyt dużych oczekiwań związanych z występem naszej pary tanecznej Anastasji Polibiny i Pawieła Gołowisznikowa. Był to dla nich międzynarodowy debiut, a informację o starcie otrzymali na niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata. W związku z tym trudno było o jakieś konkretne przygotowania pod tą imprezę, a reprezentanci Polski wystartowali w niej praktycznie z marszu. Ostatecznie zakończyli tylko na pokazie tańca rytmicznego, gdzie zdobyli 50,73 punktów. Pozwoliło im to na zajęcie 28. miejsca, a do awansu do finału stracili aż kilkanaście punktów. 

Nasz duet pojechał spokojnie i bez większych błędów, ale w jego występie zabrakło czegoś spektakularnego, dzięki czemu trudno było o większą zdobycz punktową. Mimo wszystko debiut międzynarodowy nie wypadł najgorzej i było to bardzo ważne przetarcie dla reprezentantów Polski w łyżwiarstwie figurowym. 

Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron ponownie najlepsi

Faworytami rywalizacji byli reprezentanci gospodarzy Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Zgodnie z oczekiwaniami okazali się najlepsi w konkurencji par tanecznych i jednocześnie sięgnęli po nowy rekord świata. Od soboty 26 marca wynosi on 229,82 punktów. Srebrne medale wywalczyli Amerykanie Madison Hubbel i Zachary Donohue, a brąz ich rodacy Madison Chock i Evan Bates. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...