Andrzej Szczęsny 23 w slalomie gigancie. Igor Sikorski wypadł z trasy i nie ukończył rywalizacji

Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieAndrzej Szczęsny 23 w slalomie gigancie. Igor Sikorski wypadł z trasy i...

W czwartkowy poranek rozegrano kolejne konkurencje tegorocznych Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Oglądaliśmy w nich tylko dwóch Polaków, którzy wystartowali w swoich kategoriach w slalomie gigancie w ramach narciarstwa alpejskiego. Lepiej poszło Andrzejowi Szczęsnemu, który ukończył zjazdy na 23. miejscu spośród 44. zawodników. Niestety Igor Sikorski wypadł z trasy już w pierwszym przejeździe i nie został sklasyfikowany. Kolejne starty naszych narciarzy alpejskich w niedzielę. 

Solidne przejazdy Andrzej Szczęsnego

Andrzej Szczęsny pokazał się z dobrej strony w kategorii zawodników w pozycji stojącej, a jego przejazdy były solidne. Pierwszy z nich zakończył z czasem 1:06.14, co dawało mu 23. miejsce w stawce. Po zmianie trasy czas drugiego przejazdu Polaka wyniósł 1:03.72, co było 24. wynikiem drugiego startu. Ostatecznie pozwoliło to Polakowi na utrzymanie 23. miejsca i zakończenie na nim kolejnego startu na igrzyskach paraolimpijskich. Do najlepszego w stawce Polak stracił niespełna 14,5 sekundy. Złoto olimpijskie w slalomie gigancie wywalczył Fin Santeri Kiiveri. Srebrny medal zdobył Amerykanin Thomas C. Walsh, a brąz wywalczył Francuz Arthur Bauchet. 

Igor Sikorski po raz trzeci za trasą

Fatalnie tegoroczne igrzyska paraolimpijskie układają się dla Igora Sikorskiego, czyli naszego brązowego medalisty sprzed czterech lat w Pjongczangu. Polak wystartował w Pekinie już w trzech konkurencjach zjazdowych i za każdym razem wypadał z trasy. Nie ukończył, póki co żadnej konkurencji, co jest sporym rozczarowaniem. Tym razem wypadł z trasy pierwszego przejazdu slalomu giganta w kategorii mężczyzn w pozycji siedzącej. Ostatecznie znalazł się w gronie 10. zawodników, którzy nie ukończyli rywalizacji. Po kolejne paraolimpijskie złoto sięgnął Norweg Jesper Pedersen. Z przewagą ponad trzech sekund wygrał z Włochem Rene de Silvestro, który zdobył srebrny medal. Najniższy stopień na podium i brązowy krążek wywalczył Z. Liang z Chin. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...