Dalsze miejsca Polaków w biathlonowym sprincie podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022 w Pekinie

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieDalsze miejsca Polaków w biathlonowym sprincie podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022 w...

Za nami pierwszy start reprezentantów Polski w parabiathlonie na odbywających się Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2022 w Pekinie. W polskim składzie znalazło się trzech biathlonistów, którzy startują w konkurencji dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Są to: Piotr Grabowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (klub: PK Podkarpacie), Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą (PK Podkarpacie) oraz Paweł Nowicki z przewodnikiem Janem Kobryniem (UKS Laski). Niestety w sprincie Polacy zajęli trzy ostatnie miejsca ze sporymi stratami do najlepszych. 

Piotr Garbowski najlepszy z Polaków

Najlepszym z Polaków był Piotr Garbowski, który wraz z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zajęli 11. miejsce. Na strzelnicy Polak zanotował trzy pudła. W biegu wyglądało to ciut lepiej, jednak słaba dyspozycja strzelecka nie pozwoliła Piotrowi Garbowskiemu na walkę o wyższą pozycję. Ostatecznie nasz zawodnik stracił do najlepszego zawodnika blisko 4 minuty i 15 sekund, a do pierwszej dziesiątki zabrakło mu 1,5 minuty. 

Miejsce niżej zostali sklasyfikowani Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą. Biathlonista był nieco lepiej dysponowany na strzelnicy, gdzie zanotował dwa pudła, jednak dużo słabiej wyglądał na dystansie. Ostatecznie do najlepszego stracił ponad 5 minut 40 sekund, a do Piotra Garbowskiego koło 1,5 minuty. Paweł Gil wraz ze swoim przewodnikiem zajęli 12. miejsce. 

Ostatni w stawce był Paweł Nowicki, który wystartował w parze z przewodnikiem Janem Kobryniem. Ostatecznie Polak zajął 13. miejsce i zanotował aż 5 pudeł na strzelnicy. To sprawiło, że dobiegł do mety ze stratą ponad 7 minut do złotego medalisty. 

Trójka Ukraińców na podium 

Rywalizację w Pekinie zdominowali Ukraińcy. Reprezentanci tego kraju, który zmaga się obecnie z inwazją wojsk rosyjskich, zajęli trzy pierwsze miejsca. Mistrzem został V. Lukanienko (z przewodnikiem B. Babrem). Za nim na podium znaleźli się O. Kazik (z S. Kucheriavyi) i D. Suiarko (z O. Nikonovychem). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...