Dalsze miejsca Polaków w biegu mężczyzn z niepełnosprawnością wzroku. Najlepszy Piotr Garbowski na 11 miejscu 

Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieDalsze miejsca Polaków w biegu mężczyzn z niepełnosprawnością wzroku. Najlepszy Piotr Garbowski...

Przedostatniego dnia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022 w Pekinie rozegrano ostatnie indywidualne konkurencje w biegach narciarskich. W kategorii mężczyzn z niepełnosprawnością wzroku w biegu na średnim dystansie techniką dowolną wystartowali trzej nasi reprezentanci. Najlepiej spisał się Piotr Garbowski, który wspólnie z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zakończył rywalizację na 11. miejscu. Paweł Gil i Michał Lańda byli 14., a Paweł Nowicki i Jan Kobryń ukończyli bieg na 15. pozycji. Po złoto sięgnął niezawodny Kanadyjczyk Brian McKeever. 

Najgorszy wynik Piotra Garbowskiego na zakończenie igrzysk

Na obecnych igrzyskach paraolimpijskich Piotr Garbowski wspólnie z Jakubem Twardowskim wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych. Ukończenie biegu na średnim dystansie na 11. miejscu to najgorszy wynik biegowy tej pary, która wcześniej plasowała się na 6. miejscu w biegu na 20 kilometrów i na 7. miejscu w sprincie. Ponadto Polacy wzięli udział w biathlonowym sprincie, gdzie finiszowali na 11. miejscu. Tym razem do najlepszych sporo zabrakło. Piotr Garbowski stracił do Kanadyjczyka Briana McKeevera ponad 5,5 minuty. Do medalu zabrakło mu 4,5 minuty, czyli było znacznie dalej niż w biegu na 20 kilometrów, gdzie zabrakło mu bardzo niewiele. 

Słabsze miejsca Pawła Gila

Drugim z naszych reprezentantów w kategorii mężczyzn z niepełnosprawnością wzroku jest Paweł Gil, który w Pekinie startował z przewodnikiem Michałem Lańdą. Parze zdecydowanie lepiej szło w konkurencjach biathlonowych, gdzie zajmowała 7., 10. i 12. miejsce. Tym razem bieg średni ukończyli na 14. miejscu ze stratą blisko 11 minut do najlepszych. Na trasie udało im się wyprzedzić tylko dwie pary, w tym m.in. Pawła Nowickiego. 

Przedostatnie miejsce Pawła Nowickiego

Najsłabiej w ostatniej indywidualnej konkurencji biegowej spisali się Paweł Nowicki i jego przewodnik Jan Kobryń. Rywalizację ukończyli na 15., czyli przedostatnim miejscu i do najlepszych stracili prawie 11,5 minuty. Za nimi uplasował się tylko Japończyk R. Ariyasu. Tym samym Polacy zakończyli rywalizację w biegach narciarskich w konkurencjach indywidualnych. 

Kolejny złoty medal zdobył Kanadyjczyk Brian McKeever z przewodnikiem G. Nishikawą. Na drugim miejscu ze stratą blisko minuty znalazł się Szwed Zebastian Modin z przewodnikiem E. Joenssonem Haagiem. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Ukrainiec Dmitrij Suiarko z przewodnikiem O. Nikonovychem. 

Aneta Górska nie ukończyła rywalizacji kobiet

W tej samej kategorii udział wzięła Aneta Górska, która wystartowała wspólnie z przewodniczką Catherine Spierenburg. Niestety nie ukończyły rywalizacji i nie zostały sklasyfikowane. Złoty medal wywalczyły Linn Kazmaier z przewodniczką F. Baumann z Niemiec, srebrny Yue Wang i przewodniczka Y. Li z Chin. Na najniższym stopniu podium znalazły się Austriaczki Carina Edlinger i przewodniczka L.J. Lampl. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...