Dawid Kubacki najlepszy w Innsbrucku. Przekonujące zwycięstwo w Austrii

Autor
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki najlepszy w Innsbrucku. Przekonujące zwycięstwo w Austrii

Dawid Kubacki w przekonującym stylu wygrał zawody Pucharu Świata w Innsbrucku. To 3 z 4 konkursów 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Lider Pucharu Świata odrobił 3,5 punktu do Norwega Halvora Egnera Graneruda w cyklu TCS, jednak rywal wciąż jest daleko i nasz skoczek ma małe szanse na końcowe zwycięstwo. Austriacki konkurs na Bergisel na dobrych pozycjach skończyli jeszcze Kamil Stoch (5.) i Piotr Żyła (10.). 

Deklasacja w pierwszej serii

Już w pierwszej serii konkursowej Dawid Kubacki pokazał swoją moc. Pewnie wygrał rywalizację w parze ze Stefanem Hulą, który po skoku na 102 metry zajął dopiero 45. miejsce. Dawid Kubacki skoczył 127 metrów w trudnych warunkach atmosferycznych i o blisko 7 punktów wyprzedzał drugiego na półmetku Słoweńca Anze Laniska. Trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch, który w parze pokonał Jana Habdasa. Ten ostatni zakończył konkurs na 43. miejscu. Do drugiej serii bez większych problemów awansowali jeszcze Piotr Żyła (13.) i Paweł Wąsek (18.). Lider 71. Turnieju Czterech Skoczni Halvor Egner Granerud skoczył słabiej i zajmował szóste miejsce ze stratą ponad 12 punktów do Kubackiego. 

Kubacki wytrzymał presję i odparł pogoń Graneruda

W drugiej serii oglądaliśmy kapitalny pościg w wykonaniu Halvora Egnera Graneruda. Norweg skoczył aż 133 metry i długo wydawało się, że wygra konkurs w Innsbrucku. Na szczęście Dawid Kubacki wytrzymał presję. Skoczył 121,5 metra z niższego rozbiegu i to on cieszył się z konkursowego triumfu. Ostatecznie wygrał o 3,5 punktu. Na trzecim miejscu podium znalazł się Anze Lanisek. Kamil Stoch skoczył 121 metrów i spadł na piąte miejsce. Dobrze w drugiej serii spisał się Piotr Żyła, który awansował na 10. pozycję. O dwa oczka spadł Paweł Wąsek i zajął 20. lokatę. 

Umocnienie na pozycji lidera Pucharu Świata

Po wygranej w Innsbrucku Dawid Kubacki umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ma już 870 punktów i dołożył kolejne 40 punktów przewagi nad drugim Anze Lanisek. Dystans między nimi wynosi już 128 punktów. Na trzecim miejscu ze stratą 174 punktów znajduje się Halvor Egner Granerud. W czołowej 10. mamy jeszcze Piotra Żyłę (5.) i Kamila Stocha (10.). 

Trudne zadanie Kubackiego w TCS

Niestety o wygraną w 71. Turnieju Czterech Skoczni będzie bardzo trudno. Po 3 z 4 konkursów Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, jednak traci aż 23,3 punktu do Graneruda. Ponad 30 punktów za Polakiem znajduje się Anze Lanisek. Za Słoweńcem plasują się kolejno Piotr Żyła i Kamil Stoch. Już 5 stycznia kwalifikacje do ostatniego konkursu cyklu, który dzień później odbędzie się w austriackim Bischofshofen.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...