STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kubacki najlepszy w Innsbrucku. Przekonujące zwycięstwo w Austrii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki najlepszy w Innsbrucku. Przekonujące zwycięstwo w Austrii

Dawid Kubacki w przekonującym stylu wygrał zawody Pucharu Świata w Innsbrucku. To 3 z 4 konkursów 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Lider Pucharu Świata odrobił 3,5 punktu do Norwega Halvora Egnera Graneruda w cyklu TCS, jednak rywal wciąż jest daleko i nasz skoczek ma małe szanse na końcowe zwycięstwo. Austriacki konkurs na Bergisel na dobrych pozycjach skończyli jeszcze Kamil Stoch (5.) i Piotr Żyła (10.). 

Deklasacja w pierwszej serii

Już w pierwszej serii konkursowej Dawid Kubacki pokazał swoją moc. Pewnie wygrał rywalizację w parze ze Stefanem Hulą, który po skoku na 102 metry zajął dopiero 45. miejsce. Dawid Kubacki skoczył 127 metrów w trudnych warunkach atmosferycznych i o blisko 7 punktów wyprzedzał drugiego na półmetku Słoweńca Anze Laniska. Trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch, który w parze pokonał Jana Habdasa. Ten ostatni zakończył konkurs na 43. miejscu. Do drugiej serii bez większych problemów awansowali jeszcze Piotr Żyła (13.) i Paweł Wąsek (18.). Lider 71. Turnieju Czterech Skoczni Halvor Egner Granerud skoczył słabiej i zajmował szóste miejsce ze stratą ponad 12 punktów do Kubackiego. 

Kubacki wytrzymał presję i odparł pogoń Graneruda

W drugiej serii oglądaliśmy kapitalny pościg w wykonaniu Halvora Egnera Graneruda. Norweg skoczył aż 133 metry i długo wydawało się, że wygra konkurs w Innsbrucku. Na szczęście Dawid Kubacki wytrzymał presję. Skoczył 121,5 metra z niższego rozbiegu i to on cieszył się z konkursowego triumfu. Ostatecznie wygrał o 3,5 punktu. Na trzecim miejscu podium znalazł się Anze Lanisek. Kamil Stoch skoczył 121 metrów i spadł na piąte miejsce. Dobrze w drugiej serii spisał się Piotr Żyła, który awansował na 10. pozycję. O dwa oczka spadł Paweł Wąsek i zajął 20. lokatę. 

Umocnienie na pozycji lidera Pucharu Świata

Po wygranej w Innsbrucku Dawid Kubacki umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ma już 870 punktów i dołożył kolejne 40 punktów przewagi nad drugim Anze Lanisek. Dystans między nimi wynosi już 128 punktów. Na trzecim miejscu ze stratą 174 punktów znajduje się Halvor Egner Granerud. W czołowej 10. mamy jeszcze Piotra Żyłę (5.) i Kamila Stocha (10.). 

Trudne zadanie Kubackiego w TCS

Niestety o wygraną w 71. Turnieju Czterech Skoczni będzie bardzo trudno. Po 3 z 4 konkursów Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, jednak traci aż 23,3 punktu do Graneruda. Ponad 30 punktów za Polakiem znajduje się Anze Lanisek. Za Słoweńcem plasują się kolejno Piotr Żyła i Kamil Stoch. Już 5 stycznia kwalifikacje do ostatniego konkursu cyklu, który dzień później odbędzie się w austriackim Bischofshofen.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...