Dawid Kubacki i Nicole Konderla mistrzami Polski w skokach narciarskich na igielicie

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki i Nicole Konderla mistrzami Polski w skokach narciarskich na igielicie

We wtorek 18 października w Zakopanem rozegrano Letnie Mistrzostwa Polski. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizowali na Średniej Krokwi. Obyło się bez większych niespodzianek. Mistrzem Polski po raz kolejny w karierze został Dawid Kubacki, który niedawno wygrał Letnie Grand Prix. Wśród pań triumfowała dobrze dysponowana Nicole Konderla. Jutro zostaną rozegrane konkursy drużynowe i będą to ostatnie zmagania na igielicie w tym sezonie.

Dawid Kubacki przeskoczył skocznie

Zdecydowanym faworytem męskiej rywalizacji był Dawid Kubacki. Nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i we wspaniałym stylu sięgnął po swoje szóste letnie mistrzostwo Polski. Skoczek ten w pierwszej serii osiągnął 105,5 metra, a w drugiej 108,5 metra, co jest nowym rekordem skoczni. Dzięki temu ze znaczną przewagą sięgnął po tytuł w Zakopanem. Drugi Piotr Żyła stracił do niego ponad 14 punktów. Zawodnik z Wisły dwukrotnie osiągnął odległość 99,5 metra. Na najniższym stopniu stanął Stefan Hula, który przegrał z Żyłą zaledwie o 0,3 punktu. Doświadczony skoczek uzyskał kolejno 105,5 metra oraz 102 metry. Na czwartym miejscu z niedużą stratą do podium zakończył Kacper Juroszek.

Dopiero na siódmym miejscu zmagania w Zakopanem ukończył Kamil Stoch, który do podium stracił ponad 15 punktów. Utytułowany skoczek wracał do rywalizacji po wcześniejszej infekcji. Przed nim w klasyfikacji znaleźli się jeszcze Paweł Wąsek i Jan Habdas.

Konderla najlepsza wśród pań

Mistrzynią Polski została Nicole Konderla, która w drugiej serii skokiem na odległość 102 metrów ustanowiła kobiecy rekord Średniej Krokwi. Ostatecznie blisko o 45 punktów wyprzedziła drugą w klasyfikacji Słowaczkę Tamarę Mesikovą. Srebrną medalistką mistrzostw Polski została Natalia Słowik, a na najniższym stopniu podium stanęła Sara Tajner. Swój pierwszy skok kompletnie zepsuła Kinga Rajda, przez co została sklasyfikowana dopiero na dziesiątym miejscu i nie miała szans na włączenie się do walki o medal.