Dawid Kubacki nie do zatrzymania. Kolejny triumf w Wiśle

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki nie do zatrzymania. Kolejny triumf w Wiśle

Pierwszy weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich upłynął pod znakiem dominacji Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski wygrał oba konkursy indywidualne, kwalifikacje oraz treningi. W niedzielne popołudnie zwyciężył z przewagą ponad 8 punktów nad Słoweńcem Anze Laniskiem. Trzeci był Marius Lindvik z Norwegii. Na ósmym miejscu zmagania ukończył Piotr Żyła. Po dwóch konkursach Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Dwa świetne skoku w konkursie i zasłużone zwycięstwo

Przez cały weekend Dawid Kubacki skakał dobrze i równo. W niedzielę prowadził po pierwszej serii z przewagą 1,2 punktu nad Laniskiem. Wszystko po skoku na 131 metrów. W drugiej serii dołożył kolejne punkty przewagi, gdy osiągnął 133,5 metra. To najdłuższa odległość tego dnia. Ostatecznie drugie miejsce zajął Anze Lanisek ze stratą 8,3 punktu. Na najniższym stopniu podium 10 punktów za Polakiem stanął Norweg Marius Lindvik. W czołowej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który zajął ósme miejsce. Ostatnim z punktujących Polaków był Paweł Wąsek, który zajął 22. miejsce. 

Niestety na etapie pierwszej serii konkursowej z rywalizacji odpadli: Kacper Juroszek (31.), Jan Habdas (34.), Stefan Hula (37.), Jakub Wolny (40.), Aleksander Zniszczoł (45.) i Maciej Kot (50.). O sporym pechu może mówić Kamil Stoch, który został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach i nie wziął udziału w niedzielnym konkursie. W konkursie zabrakło także: Tomasza Pilcha, Klemensa Murańki i Andrzeja Stękały. 

Kubacki liderem 

Po dwóch konkursach liderem klasyfikacji generalnej z kompletem punktów jest Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajmuje Norweg Halvor Egner Granerud, który traci do Polaka 70 punktów. Już 95 oczek straty ma trzeci Stefan Kraft z Austrii. Piotr Żyła zajmuje wysokie szóste miejsce po weekendzie w Wiśle. Kolejne zawody zostaną rozegrane dopiero w dniach 26-27 listopada w fińskiej Ruce. Teraz przed skoczkami około trzy tygodnie treningów do kolejnej części Pucharu Świata. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...