Dawid Kubacki trzeci w Willingen. Żyła tuż za podium

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki trzeci w Willingen. Żyła tuż za podium

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Wicelidera klasyfikacji cyklu wyprzedzili tylko Słoweniec Anze Lanisek i Norweg Halvor Egner Granerud. Zmagania tuż za podium ukończył kolejny z biało-czerwonych Piotr Żyła. W finałowej serii oglądaliśmy komplet pięciu Polaków. Niestety na etapie kwalifikacji przepadł Jakub Wolny.

Solidne skoki i kolejne podium Kubackiego

Podczas pierwszego konkursu Pucharu Świata w Willingen Dawid Kubacki oddawał dalekie i dobre skoki. W pierwszej serii osiągnął 147 metrów, a w drugiej 137 metrów. Pozwoliło mu to na zajęcie trzeciego miejsca z przewagą kilkunastu punktów nad czwartym Piotrem Żyłą. Ten drugi zanotował spory awans, ponieważ po pierwszej serii plasował się dopiero na 11. miejscu. W drugiej poszło mu zdecydowanie lepiej i awansował o siedem miejsc. Trzecie zawody z rzędu wygrał świetnie dysponowany Norweg Halvor Egner Granerud, który jest liderem cyklu Pucharu Świata. Tuż za nim uplasował się trzeci w klasyfikacji Słoweniec Anze Lanisek.

W finałowej serii oglądaliśmy pięciu biało-czerwonych. Pozostała trójka zajęła jednak pozycje w trzeciej dziesiątce. Paweł Wąsek był 22., Kamil Stoch 25., a Aleksander Zniszczoł 27. Na etapie kwalifikacji przepadł Jakub Wolny, który zajął 52. miejsce. W niedzielę będzie miał okazję do rehabilitacji. Wówczas odbędzie się drugi konkurs indywidualny w Willingen.

Dawid Kubacki po raz 13 na podium

Dla Dawida Kubackiego było to już 13. podium w tym sezonie Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej cyklu stracił jednak kolejne 40 punktów do świetnie dysponowanego Graneruda. Aktualnie Polak jest wiceliderem i traci do głównego konkurenta 152 punkty. Trzecie miejsce zajmuje Słoweniec Anze Lanisek, który do Kubackiego traci już blisko 200 punktów. W czołowej dziesiątce klasyfikacji znajdują się jeszcze Piotr Żyła (5.) i Kamil Stoch (10.). Drugi konkurs w Willingen zaplanowano na niedzielę, a poprzedzą go kwalifikacje