STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kubacki wraca do drużyny. W niedzielnym konkursie zastąpi Pawła Wąska

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki wraca do drużyny. W niedzielnym konkursie zastąpi Pawła Wąska

W niedzielę 13 marca rozegrany zostanie konkurs drużynowy, który zakończy tegoroczne Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. W porównaniu do konkursu indywidualnego w naszej kadrze nastąpiła jedna roszada i miejsce 25. indywidualnie Pawła Wąska zajął Dawid Kubacki. Tym samym skakanie dla tego pierwszego w norweskim Vikersund się już skończyło, a Dawid Kubacki będzie mógł pomóc kolegom w walce o obronę brązowego medalu sprzed dwóch lat z Planicy. Będzie jednak o to bardzo trudno, a w gronie głównych faworytów znajdują się: Słoweńcy, Norwegowie, Niemcy i Austriacy. 

Kubacki za Wąska

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podjął decyzję o tym, że miejsce najsłabszego z Polaków w konkursie indywidualnym Pawła Wąska zajmie doświadczony Dawid Kubacki. Przypomnijmy, że Wąsek zakończył Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich na 25. miejscu. Decyzją trenera Dawid Kubacki nie wystartował w rywalizacji indywidualnej, ale w niedzielę będzie miał okazję do powrotu do skakania. Być może ta przerwa dobrze zrobi naszemu brązowemu medaliście z Pekinu i odda dwa dobre skoki w drużynówce. W polskiej drużynie będziemy jeszcze oglądać: Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego. Pod nieobecność zakażonego koronawirusem Michała Doleżala funkcję pierwszego trenera w Norwegii pełni Grzegorz Sobczyk. 

Słowenia faworytem do złota

Zdecydowanymi faworytami do złota będą reprezentanci Słowenii. W Vikersund latają bardzo daleko, a ich liderem nieoczekiwanie powinien być Timi Zajc. Mała symulacja wyników z sobotnich skoków pokazuje na to, że Słoweńcy mogą znacznie wygrać z pozostałymi ekipami. Wyrównana walka powinna stoczyć się o niższe miejsca na podium. Dotychczasowe wyniki sugerują, że o nie powinni walczyć: Norwegowie, Austriacy i Niemcy. Niestety mniejsze szanse daje się Polakom, którzy według konkursu indywidualnego powinni zająć 5. miejsce, jednak w niedzielę liczymy na niespodziankę i włączenie się Polaków do walki o medale. Konkurs rozpocznie się o 16:30. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...