STS KOD PROMOCYJNY

Dobry start Polaków w przedostatnich zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Kaja Ziomek i Piotr Michalski na 5 miejscach na 500 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweDobry start Polaków w przedostatnich zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Kaja...

Za nami półmetek finałowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w holenderskim Heerenveen. Z dobrej strony pokazali się przede wszystkim Kaja Ziomek i Piotr Michalski, którzy ukończyli wyścigi na 5. miejscu. Dzięki temu Kaja Ziomek ma szansę na zakończenie cyklu Pucharu Świata na podium. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Damiana Żurka i Marka Kanię, którym poszło nieco słabiej i uplasowali się na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. 

Kaja Ziomek wciąż walczy o podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Kolejny dobry start Kai Ziomek sprawia, że Polka wciąż liczy się w walce o podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sobotę osiągnęła czas 38.04 sekundy i przegrała o 0,71 sekundy z Amerykanką Erin Jackson, która jest liderką klasyfikacji. Drugie miejsce zajęła Femke Kok z Holandii, która traci do Kai Ziomek tylko 26 punktów i wciąż pozostają w walce o podium. Najniższe miejsce na podium zajęła Nao Kodaira z Japonii, a Polka ukończyła start na 5. pozycji. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kaja Ziomek zajmuje 4. miejsce i traci 44 punkty do trzeciej Rosjanki Andżeliny Golikowej, która została jednak wykluczona ze startów. To sprawia, że w niedzielę Kaja Ziomek powalczy o historyczny sukces i zajęcie miejsca na podium Pucharu Świata. Niestety w sobotę nie wystartowała Andżelika Wójcik, która aktualnie jest na 7. miejscu. 

Piotr Michalski potwierdza wysoką formę

Swoją dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni potwierdza Piotr Michalski. Polak w Heerenveen zajął piąte miejsce na 500 metrów i zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody wygrał Japończyk Tatsuya Shinhama, a drugie miejsce zajęli wspólnie Kanadyjczyk Laurent Dubreuil i kolejny z Japończyków Wataru Morishige. Na 10. miejscu rywalizacją ukończył Damian Żurek, a na 11. miejscu Marek Kania. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marek Kania jest na 10. miejscu, a Damian Żurek na 13. pozycji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...