Dominacja zawodników Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok na Mistrzostwach Polski w short tracku

Strona głównaSporty zimoweDominacja zawodników Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok na Mistrzostwach Polski w short...

W dniach 25-27 marca w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Świata w short tracku. Po złote krążki sięgnęli m.in. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Diane Sellier i Michał Niewiński. W klasyfikacji drużynowej najwięcej krążków zdobyły zespoły Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok. Indywidualnie mieliśmy do czynienia z prawdziwą dominacją Kamili Stormowskiej, Diane Selliera i Michała Niewińskiego. 

Tylko jedno złoto Natalii Maliszewskiej

Tradycyjnie największą gwiazdą Mistrzostw Polski w short tracku miała być Natalia Maliszewska. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka bez problemu wygrała rywalizację na dystansie 500 metrów i sięgnęła po złoty medal. Jak się później okazało, był to jedyny złoty medal tej zawodniczki w indywidualnych startach na Mistrzostwach Polski. Panczenistka nie ukończyła rywalizacji w innych konkurencjach. 

Dominacja Kamili Stormowskiej

Prawdziwą dominatorką krajowego czempionatu okazała się młoda Kamila Stormowska. Indywidualnie sięgnęła po cztery złote i jeden srebrny medal. Tylko na 500 metrów musiała ustąpić Natalii Maliszewskiej. Poza tym Kamila Stormowska została mistrzynią Polski w wyścigach na 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów oraz w klasyfikacji wieloboju. Do tego dołożyła złoto w sztafecie mieszanej oraz srebrny medal w kobiecej sztafecie na dystansie 3000 metrów. 

Diane Sellier i Michał Niewiński najlepszy wśród mężczyzn

Męskie wyścigi toczyły się pod dyktando Diane Selliera i Michała Niewińskiego. Pierwszy z nich został mistrzem Polski na dystansach: 500 metrów, 1000 metrów, w wieloboju oraz w sztafecie mieszanej, a także srebro w biegu na 1500 metrów. Michał Niewiński jest mistrzem Polski na: 1500 metrów, 3000 metrów oraz wicemistrzem na: 500 metrów, w wieloboju oraz w sztafecie męskiej. 

Stoczniowiec Gdańsk i Juvenia Białystok na czele klasyfikacji medalowej

Zwycięzcą klasyfikacji medalowej została drużyna Stoczniowca Gdańsk. Panczeniści tego zespołu zdobyli 17 medali, w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy. Łącznie jeden krążek więcej zdobyła Juvenia Białystok, jednak na koncie jej panczenistów znalazło się: 5 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali. Trzy brązowe krążki dołożyli zawodnicy AZS Politechniki Opolskiej, a jeden drużyna mężczyzn Orła Elbląg. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...