STS KOD PROMOCYJNY

Dominacja zawodników Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok na Mistrzostwach Polski w short tracku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweDominacja zawodników Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok na Mistrzostwach Polski w short...

W dniach 25-27 marca w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Świata w short tracku. Po złote krążki sięgnęli m.in. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Diane Sellier i Michał Niewiński. W klasyfikacji drużynowej najwięcej krążków zdobyły zespoły Stoczniowca Gdańsk i Juvenii Białystok. Indywidualnie mieliśmy do czynienia z prawdziwą dominacją Kamili Stormowskiej, Diane Selliera i Michała Niewińskiego. 

Tylko jedno złoto Natalii Maliszewskiej

Tradycyjnie największą gwiazdą Mistrzostw Polski w short tracku miała być Natalia Maliszewska. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka bez problemu wygrała rywalizację na dystansie 500 metrów i sięgnęła po złoty medal. Jak się później okazało, był to jedyny złoty medal tej zawodniczki w indywidualnych startach na Mistrzostwach Polski. Panczenistka nie ukończyła rywalizacji w innych konkurencjach. 

Dominacja Kamili Stormowskiej

Prawdziwą dominatorką krajowego czempionatu okazała się młoda Kamila Stormowska. Indywidualnie sięgnęła po cztery złote i jeden srebrny medal. Tylko na 500 metrów musiała ustąpić Natalii Maliszewskiej. Poza tym Kamila Stormowska została mistrzynią Polski w wyścigach na 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów oraz w klasyfikacji wieloboju. Do tego dołożyła złoto w sztafecie mieszanej oraz srebrny medal w kobiecej sztafecie na dystansie 3000 metrów. 

Diane Sellier i Michał Niewiński najlepszy wśród mężczyzn

Męskie wyścigi toczyły się pod dyktando Diane Selliera i Michała Niewińskiego. Pierwszy z nich został mistrzem Polski na dystansach: 500 metrów, 1000 metrów, w wieloboju oraz w sztafecie mieszanej, a także srebro w biegu na 1500 metrów. Michał Niewiński jest mistrzem Polski na: 1500 metrów, 3000 metrów oraz wicemistrzem na: 500 metrów, w wieloboju oraz w sztafecie męskiej. 

Stoczniowiec Gdańsk i Juvenia Białystok na czele klasyfikacji medalowej

Zwycięzcą klasyfikacji medalowej została drużyna Stoczniowca Gdańsk. Panczeniści tego zespołu zdobyli 17 medali, w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy. Łącznie jeden krążek więcej zdobyła Juvenia Białystok, jednak na koncie jej panczenistów znalazło się: 5 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali. Trzy brązowe krążki dołożyli zawodnicy AZS Politechniki Opolskiej, a jeden drużyna mężczyzn Orła Elbląg. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...