Drugie miejsce Dawida Kubackiego w wietrznym konkursie w Zakopanem

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDrugie miejsce Dawida Kubackiego w wietrznym konkursie w Zakopanem

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Choć po pierwszej serii prowadził z dużą przewagą, to jednak w drugiej serii musiał uznać wyższość Norwega Halvora Egnera Graneruda, z którym przegrał o 1,1 punktu. Zawody rozegrano w loteryjnych i wietrznych warunkach. Jednym z poszkodowanych bez wątpienia był Piotr Żyła, którego zabrakło w drugiej serii. Dawid Kubacki zachował bezpieczną przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata. 

Loteryjny konkurs i drugie miejsce Kubackiego

Już od kilku dni prognozy pogodowe na niedzielny konkurs nie były najlepsze. Organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania serii próbnej, a wszystko przez duże porywy wiatru. Ten rozdawał również karty w trakcie samego konkursu. Na szczęście udało się go doprowadzić do końca i obyło sie bez problemów skoczków. Niestety nie każdy skakał w porównywalnych warunkach, przez co w wielu fragmentach rywalizacji mieliśmy do czynienia z prawdziwą loterią. Z Polaków w takich warunkach najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który prowadził po pierwszej serii, a ostatecznie zakończył konkurs na drugim miejscu. Lider Pucharu Świata skoczył kolejno 137,5 oraz 124 metry. Niestety o 1,1 punktu przegrał z Granerudem. Trzeci był Austriak Stefan Kraft. 

Na siódmym miejscu zmagania ukończył Kamil Stoch, który po chorobie skakał w Zakopanem bardzo równo. W finałowej serii oglądaliśmy jeszcze Jana Habdasa, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. Ten pierwszy zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w swojej karierze i zakończył konkurs na 21. miejscu. Aleksander Zniszczoł był 27., a Paweł Wąsek 30. Niestety w drugiej serii zabrakło Piotra Żyły, który miał duże problemy przy swoim skoku i został sklasyfikowany dopiero na 39. pozycji. 

Bezpieczna przewaga w Pucharze Świata

Po konkursie w Zakopanem pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymał Dawid Kubacki. Na drugie miejsce w generalce wskoczył Halvor Egner Granerud, który traci do Polaka 114 punktów. Trzeci jest Słoweniec Anze Lanisek ze stratą 138 punktów. Wysokie pozycje zajmują jeszcze Piotr Żyła (5.) i Kamil Stoch (8.). W przyszły weekend skoczków czekają trzy konkursy indywidualne w japońskim Sapporo, które mogą być niezwykle ważne w kontekście walki o Kryształową Kulę. 

Kadra na konkursy w Sapporo

Trener Thomas Thurnbichler zabierze do japońskiego Sapporo pięciu zawodników. W polskiej kadrze na trzy konkursy indywidualne w dalekiej Japonii znaleźli się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. W składzie zabraknie Jana Habdasa, który w najbliższych dniach będzie przygotowywał się do mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w Whistler w Kanadzie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...