STS KOD PROMOCYJNY

Drugie zwycięstwo Zuzanny Czapskiej w Szczyrbskim Plesie. Znów najlepsza w slalomie gigancie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweDrugie zwycięstwo Zuzanny Czapskiej w Szczyrbskim Plesie. Znów najlepsza w slalomie gigancie

Zuzanna Czapska odniosła swoje drugie zwycięstwo w ciągu kilku dni w zawodach FIS w slalomie gigancie. Młoda Polka ponownie była najlepsza w slalomie gigancie rozgrywanym w Szczyrbskim Plesie w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Polka na mecie wyprzedziła Słowaczkę Kristinę Saalovą oraz Czeszkę Lindę Trejbalovą. W czołowej 10. mieliśmy jeszcze Darię Krajewską. Wśród mężczyzn bardzo blisko podium był Michał Michalik, który ostatecznie zajął 4. miejsce. 

Kolejny triumf Zuzanny Czapskiej

Drugi start w Szczyrbskim Plesie i drugie zwycięstwo 24-letniej Polki. Nasza narciarka alpejska wygrała slalom gigant z przewagą 0,6 sekundy, a zwycięstwo zapewniła sobie ponownie znakomitym drugim przejazdem. Po pierwszej próbie z czasem 1:03:56 Polka zajmowała drugie miejsce i do liderującej Lindy Trejbalovej traciła 0,68 sekundy. Tuż za Polką ze stratą 0,03 sekundy znajdowała się Kristina Saalova. Swoją moc Zuzanna Czapska pokazała w drugim przejeździe, gdzie osiągnęła zdecydowanie najlepszy czas i wynik 1:01:32 pozwolił jej odrobić straty do Czeszki i wygrać. 

Drugie miejsce zajęła Słowaczka Kristina Saalova, która straciła do reprezentantki Polski 0,6 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka Linda Trejbalova, której strata wyniosła 1,06 sekundy. W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Daria Krajewska, która zajęła 6. miejsce. Pozostałe reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na dalszych pozycjach: Natalia Złoto (17.) i Zuzanna Świgut (21.). Drugiego przejazdu nie ukończyła Ewa Zwijacz, a nie przystąpiła do niego Angelika Mazur. Obie nie zostały sklasyfikowane. 

Michalikowi do podium zabrakło 0,12 sekundy

Bardzo blisko podium na Słowacji był Michał Michalik, który zajął 4. miejsce w slalomie gigancie. Do trzeciego miejsca zabrakło mu 0,12 sekundy. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Paweł Pyjas (7.) oraz Bartłomiej Senetra (9.). Zawody wygrał Słowak Andreas Zampa. Miejsca pozostałych Polaków to: 16. Jan Łodziński, 17. Mateusz Szczap, 18. Igor Kaczmarek, 21. Piotr Szeląg, 27. Paweł Balas i 36. Sebastian Swegat. Sklasyfikowani nie zostali Marek Zwijacz, Bartosz Szkoła, Bruno Łukaszyk, Igor Szymański, Przemysław Białobrzycki, Wojciech Gałuszka i Stefan Ziobrowski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...