Strona głównaSporty zimoweDrugie zwycięstwo Zuzanny Czapskiej w Szczyrbskim Plesie. Znów najlepsza w slalomie gigancie

Zuzanna Czapska odniosła swoje drugie zwycięstwo w ciągu kilku dni w zawodach FIS w slalomie gigancie. Młoda Polka ponownie była najlepsza w slalomie gigancie rozgrywanym w Szczyrbskim Plesie w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Polka na mecie wyprzedziła Słowaczkę Kristinę Saalovą oraz Czeszkę Lindę Trejbalovą. W czołowej 10. mieliśmy jeszcze Darię Krajewską. Wśród mężczyzn bardzo blisko podium był Michał Michalik, który ostatecznie zajął 4. miejsce.

Kolejny triumf Zuzanny Czapskiej

Drugi start w Szczyrbskim Plesie i drugie zwycięstwo 24-letniej Polki. Nasza narciarka alpejska wygrała slalom gigant z przewagą 0,6 sekundy, a zwycięstwo zapewniła sobie ponownie znakomitym drugim przejazdem. Po pierwszej próbie z czasem 1:03:56 Polka zajmowała drugie miejsce i do liderującej Lindy Trejbalovej traciła 0,68 sekundy. Tuż za Polką ze stratą 0,03 sekundy znajdowała się Kristina Saalova. Swoją moc Zuzanna Czapska pokazała w drugim przejeździe, gdzie osiągnęła zdecydowanie najlepszy czas i wynik 1:01:32 pozwolił jej odrobić straty do Czeszki i wygrać.

Drugie miejsce zajęła Słowaczka Kristina Saalova, która straciła do reprezentantki Polski 0,6 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka Linda Trejbalova, której strata wyniosła 1,06 sekundy. W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Daria Krajewska, która zajęła 6. miejsce. Pozostałe reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na dalszych pozycjach: Natalia Złoto (17.) i Zuzanna Świgut (21.). Drugiego przejazdu nie ukończyła Ewa Zwijacz, a nie przystąpiła do niego Angelika Mazur. Obie nie zostały sklasyfikowane.

Michalikowi do podium zabrakło 0,12 sekundy

Bardzo blisko podium na Słowacji był Michał Michalik, który zajął 4. miejsce w slalomie gigancie. Do trzeciego miejsca zabrakło mu 0,12 sekundy. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Paweł Pyjas (7.) oraz Bartłomiej Senetra (9.). Zawody wygrał Słowak Andreas Zampa. Miejsca pozostałych Polaków to: 16. Jan Łodziński, 17. Mateusz Szczap, 18. Igor Kaczmarek, 21. Piotr Szeląg, 27. Paweł Balas i 36. Sebastian Swegat. Sklasyfikowani nie zostali Marek Zwijacz, Bartosz Szkoła, Bruno Łukaszyk, Igor Szymański, Przemysław Białobrzycki, Wojciech Gałuszka i Stefan Ziobrowski.