Dwóch Polaków na podium finałowego konkursu LPK. Zniszczoł drugi w generalce

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDwóch Polaków na podium finałowego konkursu LPK. Zniszczoł drugi w generalce

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, a Tomasz Pilch trzecie miejsce w finałowym turnieju Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrano w amerykańskim Lake Placid. Dzięki temu rzutem na taśmę Aleksander Zniszczoł awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Wygrał go Michael Hayboeck, który w Lake Placid sięgnął po trzy konkursowe zwycięstwa. W ostatnim konkursie z dobrej strony pokazali się jeszcze: Jan Habdas, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Marcin Wróbel. 

Świetne skoki Polaków w pierwszej serii

Biało-czerwoni bardzo dobrze spisali się w pierwszej serii trzeciego konkursu w Lake Placid. Aleksander Zniszczoł skoczył 125,5 metra i zajmował drugie miejsce. Po skoku na 124 metry tuż za nim był Tomasz Pilch. Jan Habdas osiągnął 118,5 metra i był szósty. Pierwszą dziesiątkę zamykali Andrzej Stękała i Maciej Kot. Do drugiej serii awansował również Marcin Wróbel, który po skoku na 108,5 metra był na 26. pozycji. Liderem po pierwszej serii był doświadczony Austriak Michael Hayboeck. 

Utrzymali miejsca na podium 

W drugiej serii Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch utrzymali miejsca na podium. Pierwszy skoczył 130 metrów, a drugi 126,5 metra. Ponownie bezkonkurencyjny był Hayboeck. O jedną lokatę spadł Jan Habdas i skończył zmagania na siódmym miejscu. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze 9. Andrzej Stękała i 10. Maciej Kot. Marcin Wróbel ukończył finałowe zawody w Lake Placid na 27. pozycji. Na szczęście nie było widać śladu po upadku, który zanotował dzień wcześniej w pierwszej serii konkursowej. 

Zniszczoł drugi w klasyfikacji generalnej

Dzięki świetnym występom w Lake Pladi, Aleksander Zniszczoł awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Rzutem na taśmę o 22 punkty wyprzedził trzecich ex aequo Norwegów Kristoffera Eriksena Sundala i Sondre Ringena. Cykl wygrał ze znaczną przewagą Michael Hayboeck. Dobre występy Zniszczoła zaowocowały przyznaniem Polsce dodatkowego miejsca w pierwszych zawodach Pucharu Świata. Miejsca pozostałych Polaków w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego to: 12. Tomasz Pilch, 14. Jan Habdas, 16. Klemens Murańka, 20. Maciej Kot, 25. Andrzej Stękała, 32. Stefan Hula, 41. Kacper Juroszek, 60. Marcin Wróbel, 69. Jarosław Krzak i 73. Adam Niżnik. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...