STS KOD PROMOCYJNY

Dwóch Polaków na podium finałowego konkursu LPK. Zniszczoł drugi w generalce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDwóch Polaków na podium finałowego konkursu LPK. Zniszczoł drugi w generalce

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, a Tomasz Pilch trzecie miejsce w finałowym turnieju Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrano w amerykańskim Lake Placid. Dzięki temu rzutem na taśmę Aleksander Zniszczoł awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Wygrał go Michael Hayboeck, który w Lake Placid sięgnął po trzy konkursowe zwycięstwa. W ostatnim konkursie z dobrej strony pokazali się jeszcze: Jan Habdas, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Marcin Wróbel. 

Świetne skoki Polaków w pierwszej serii

Biało-czerwoni bardzo dobrze spisali się w pierwszej serii trzeciego konkursu w Lake Placid. Aleksander Zniszczoł skoczył 125,5 metra i zajmował drugie miejsce. Po skoku na 124 metry tuż za nim był Tomasz Pilch. Jan Habdas osiągnął 118,5 metra i był szósty. Pierwszą dziesiątkę zamykali Andrzej Stękała i Maciej Kot. Do drugiej serii awansował również Marcin Wróbel, który po skoku na 108,5 metra był na 26. pozycji. Liderem po pierwszej serii był doświadczony Austriak Michael Hayboeck. 

Utrzymali miejsca na podium 

W drugiej serii Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch utrzymali miejsca na podium. Pierwszy skoczył 130 metrów, a drugi 126,5 metra. Ponownie bezkonkurencyjny był Hayboeck. O jedną lokatę spadł Jan Habdas i skończył zmagania na siódmym miejscu. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze 9. Andrzej Stękała i 10. Maciej Kot. Marcin Wróbel ukończył finałowe zawody w Lake Placid na 27. pozycji. Na szczęście nie było widać śladu po upadku, który zanotował dzień wcześniej w pierwszej serii konkursowej. 

Zniszczoł drugi w klasyfikacji generalnej

Dzięki świetnym występom w Lake Pladi, Aleksander Zniszczoł awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Rzutem na taśmę o 22 punkty wyprzedził trzecich ex aequo Norwegów Kristoffera Eriksena Sundala i Sondre Ringena. Cykl wygrał ze znaczną przewagą Michael Hayboeck. Dobre występy Zniszczoła zaowocowały przyznaniem Polsce dodatkowego miejsca w pierwszych zawodach Pucharu Świata. Miejsca pozostałych Polaków w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego to: 12. Tomasz Pilch, 14. Jan Habdas, 16. Klemens Murańka, 20. Maciej Kot, 25. Andrzej Stękała, 32. Stefan Hula, 41. Kacper Juroszek, 60. Marcin Wróbel, 69. Jarosław Krzak i 73. Adam Niżnik. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...