STS KOD PROMOCYJNY

Igor Sikorski poza trasą w superkombinacji. Kolejna szansa na dobry wynik stracona

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieIgor Sikorski poza trasą w superkombinacji. Kolejna szansa na dobry wynik stracona

Igor Sikorski to bez wątpienia nasza największa nadzieja medalowa na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie. Niestety w swoim drugim starcie również nie pokazał się z najlepszej strony i nie poradził sobie z trudnym zjazdem w superkombinacji. Polak wypadł z trasy i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Co ciekawe, rywalizację ukończyło tylko 9. zawodników. Aż 16. nie zakończyło konkurencji. Mistrzem paraolimpijskim został Norweg Jesper Pedersen, który tym samym obronił tytuł zdobyty przed czterema laty w Pjongczangu. 

Liczyliśmy na więcej

Zarówno my, jak i pewnie Igor Sikorski liczyliśmy w superkombinacji na więcej. Niestety Polak nie ukończył już pierwszego przejazdu superkombinacji, czyli super giganta. Igor Sikorski wypadł na trasie i ominął bramki, przez co nie został sklasyfikowany. Los Polaka w pierwszym przejeździe podzieliło także sześciu innych narciarzy alpejskich. Liderem po pierwszym przejeździe był Jesper Pedersen z Norwegii, który bronił tytułu i na tych igrzyskach sięgnął już po złoto w super gigancie. Tuż za nim znajdował się brązowy medalista z super giganta Japończyki Taiki Morii, a trzecie miejsce zajmował Holender Jeroen Kampschreur. 

Drugą konkurencją superkombinacji jest slalom. Tu zdecydowanie najlepiej spisał się Jeroen Kampschreur, co pozwoliło mu przesunąć się na drugie miejsce w klasyfikacji i zdobyć srebrny medal. Jesper Pedersen zajął trzecie miejsce w slalomie, jednak z przewagą 0,28 sekundy zdobył złoty medal w superkombinacji. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Holendrów Niels de Langen ze stratą ponad trzech sekund. Z trudami drugiego przejazdu nie poradził sobie Taiki Morii i podobnie jak ośmiu innych narciarzy alpejskich nie ukończył rywalizacji. Tym samym sklasyfikowanych zostało zaledwie dziewięciu zawodników. 

Jeszcze dwa starty przed Igorem Sikorskim

Brązowy medalista igrzysk z Pjongczangu Igor Sikorski będzie miał jeszcze dwie medalowe szanse w Pekinie. Najpierw w czwartek 10 marca wystartuje w slalomie gigancie. Swój udział w tegorocznych zimowych igrzyskach paraolimpijskich zakończy w sobotę 12 marca, gdy weźmie udział w slalomie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...